Головна Корисне До Запоріжжя приїхали 40 солдатів, яких вважали дезертирами до Росії

До Запоріжжя приїхали 40 солдатів, яких вважали дезертирами до Росії

104
0

40 українських військових, яких звинувачують у дезертирстві, нині знову в Україні. Інцидент стався 25 липня, коли бійці 51-ї окремої механізованої бригади опинилися на території Російської Федерації, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

 Одразу після цього російські ЗМІ заявили, що українські військові відмовилися брати участь у бойових діях та втекли через кордон, щоби стати до лав збройних сил Росії. Зараз бійці перебувають на території так званих Уральських казарм у самому центрі Запоріжжя. До військової частини журналістів не пускають.

Яким чином бійці опинилися в Росії, а потім повернулися до України – керівництво гарнізону не коментує. Не змогли цього уточнити й у Раді нацбезпеки та оборони. Відомо лише, що українські військові опинилися на території РФ минулої п’ятниці. Вони були поблизу кордону і – за деякими даними – під постійним обстрілом з “Градів”. Волонтери твердять, що бійці трималися на позиціях, доки в них не закінчилися набої. Лише тоді почали шукати можливостей врятуватися зі смертельного оточення.

“Група військовослужбовців 51-ї окремої механізованої бригади із Західної України перейшла кордон Російської Федерації і була там відповідно інтернована. Зараз ці військовослужбовці доставлені в місто Запоріжжя, військову частина А1978. З ними працюють психологи, з ними працюють представники військової служби правопорядку. Вони розбираються, чому так сталося”, – пояснив заступник військового комісара Запорізької області Михайло Логвінов. Поки триває розслідування, військові утримуються від звинувачень на адресу своїх колег. Що спричило такий вчинок бійців, наразі з’ясовує прокуратура. Службову перевірку проводять і у Міністерстві оборони. З військовослужбовцями працюють слідчі та психологи.

Також на території Уральських казарм зараз перебувають 20 військовослужбовців з Яворова, які брали участь в АТО і тривалий час піддавались нищівним обстрілам з “Градів”. Бійці повідомили, що їхній командир покинув їх під час бою. Тож вони самостійно дісталися Запорізької області. Серед них багато контужених”, – повідомив Логвінов.Реклама у Нововолинську