Головна Новини Нововолинська Хлопців-героїв 51-ої бригади хочуть запроторити до в’язниці

Хлопців-героїв 51-ої бригади хочуть запроторити до в’язниці

86
0

Продовження історії бранців із 51й бригади, які опинилися в Росії, а нині перебувають під вартою в Запоріжжі, опублікував у Фейсбуці журналіст телеканалу «Інтер» Роман Бочкала.

Нагадаємо, 42 військовослужбовці 51-ї ОМБ перетнули кордон з Росією.

«Сьогодні хлопцям були пред’явлені підозри у вчиненні злочину, передбаченого статтею 409 Кримінального кодексу України. До цього бійці перебували в статусі свідків», – пише журналіст.

Прокурору незрозуміло, чому наші військовослужбовці залишили свої бойові позиції. Бійці запевняють – були змушені це зробити. Залишилися з одними автоматами проти мінометів і градів. Також їх звинувачують у контактуванні з ФСБ.

Разом з тим, хлопці розповіли про період свого перебування в Росії і про те, як вони повернулися в Україну. У Ростовській області їх тримали в якомусь ангарі. Приводили російських журналістів – ті задавали провокаційні питання, але наші не відповідали.

Вмовляли залишитися в якості біженців. Хлопці навідріз відмовилися.

Прийнявши це до уваги, а також та обставина, що всі полонені родом із західної України, росіяни зрозуміли – кіна не буде.

Після цього прикордонники РФ доставили українських військових на міжнародний пункт пропуску Матвєєв Курган – Успенка в Донецькій області та передали нашим прикордонникам, митникам. Ремарка, з української сторони пункт пропуску контролюють сепаратисти, стверджують бранці. Питання в тому, чиї накази виконують наші прикордонні служби, що там знаходяться? Пізніше під’їхали українські військові і забрали полонених колег. Їм загрожує від двох до десяти років в’язниці.

Наші колеги із Запоріжжя інформують:
Запорізький центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги зайнявся цим випадком. сьогодні він отримав 25 постанов про залучення захисника для здійснення захисту за призначенням (мінімум 10 ще в процесі підготовки), є механізм гарантованого отримання постанови, якщо хлопці в прокуратурі. Реклама у Нововолинську