Головна Новини Нововолинська Репліка небайдужого

Репліка небайдужого

90
0

09.09.2014 р. в центральній міській бібліотеці відбулась презентація книги «У храмі любові» про життєвий і творчий шлях Олександра Бабака, яку підготували Марія Рябченюк та Галина Приступа.

Читаю лірично-щемливу рецензію Алли Лісової і практично-ділову рецензію Марії Рябченюк. Все добре. Я також був добре знайомий з О. Бобаком, перш за все як фотографом і громадським діячем, який залишив після себе величезну фототеку про місто:
– зняття пам’ятника Леніну в різних ракурсах;
– установка пам’ятного знаку-каменю Т. Шевченку, який пізніше загадково зник з місця установки;
– спорудження самого пам’ятника Т. Шевченку;
– про перші антирадянські мітинги.

Частина його фотографій знаходиться в міському музеї, частина розміщена (понад 60) в книзі З. Колбуна «Нововолинськ. Новітня історія. 1989-1999 рр.»; частина представлена в експозиції «Від Бандери до Чорновола».

Його бунтарська натура багато зробила для утвердження національного духу у місті. Тому, на мою думку, саме ця людина заслуговує на присвоєння йому звання «Почесний громадянин міста», а не М. Меркулов і М. Лейкін, за яких голосували на сесії міської ради в кінці минулого року – в час найбільшого протистояння на Майдані – очільники і чільники міста, деякі інші депутати.

Зосим КолбунРеклама у Нововолинську