Головна Новини Нововолинська Про доходи прокурора Нововолинська і його заступника

Про доходи прокурора Нововолинська і його заступника

90
0

Мої товариші побачивши відповідь на наш інформаційний запит про вимогу надання податкових Декларацій від прокурора міста О. Шпоти та його заступника, сказали мені, ну чому ти мовляв, його квасиш? Негайно став на котрийсь із сайтів. Ви знаєте, і вони абсолютно праві. Що й роблю.

Запит, як ви бачите був прийнятий заступником міського прокурора Ю. Сєчкою 18 вересня 2014 року. Бо у канцелярії мої заяви так і продовжують ігнорувати. Посилаючи до чорного ящика біля вхідних дверей. Вкидати туди свої меседжі я категорично відмовляюсь. Бо Конституція України, ст. 40, дарує мені свободи направляти «… індивідуальні, колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади». Та й «Закон України про заяви і звернення громадян» у ст. 7, 9, і особливо 16, дають мені таке право. Цитую: «Громадянин може подати скаргу особисто або через уповноважену на це іншу особу». Та й низка інших теж.

Мало того, ст. 17 цього ж закону дозволяє мені:
1) Особисто викласти аргументи особі, що перевіряла заяву чи скаргу. (Не плутати із особистим прийомом);
2) Брати участь у перевірці заяви чи скарги;
3) Подавати додаткові матеріали або наполягати на їх запиті органом, який розглядає заяву чи скаргу;
4) Знайомитися із матеріалами перевірки;
5) Бути присутнім при розгляді заяви чи скарги;

Тобто, ми маємо право брати участь у перевірці фактів викладених у заяві. Одним словом, прокуратури абсолютно безправні у форматі відмови при розгляді наших звернень і заяв. Закон забороняє їм збагачуватись. Тільки служити і захищати простих громадян! А не «кришувати» і брати хабарі та квартири від корупціонерів! Відповідь нам (люстраційному комітету) надійшла через… два дні. Поштою. Ідеальний рекорд. Навіть дата на штемпелі , як це частенько бувало у часи «сліпчукізму», не затерта. Такого іще не спостерігалось ніколи. Я трохи не просльозився.

Проте, хоча ми й мали повне і законне право отримати інформацію про доходи високих міських правозахисників, нам її ані пан О. Шпота, ані Ю. Сєчка так і не надали. Очевидно, це засекречені дані. Натомість, як випливає із відповіді на гербовому бланку прокуратури, наш інформаційний запит було направлено у Волинську обласну прокуратуру. Для високого дозволу на оприлюднення статків, як вбачається. Цікаво, правда ж?

Панове прокурори! Ми маємо Декларації про доходи прокурорів Коцури, Максімова, Сліпчука, Данілова, Баса, Корецького, Решетника, митника Микитюка та багатьох інших. Добутих нами у цілком законний спосіб – на сайті «4 Влада». І ваші теж будемо мати. А буде потрібно – то й від Генпрокурора.

Якщо ви чогось боїтесь чи щось приховуєте, це абсолютно і цілком ваші проблеми. Вирішуйте їх самі. Ера сталінізму в прокуратурах всіх рівнів закінчується.

Анатоль Бідзюра, голова ГО «Україна + Польща». Член люстраційного комітету.Реклама у Нововолинську