Головна Соціум Макс Кідрук в Нововолинську: фізика, диво, треш

Макс Кідрук в Нововолинську: фізика, диво, треш

106
0

Уже третій рік МГО “Молодіжна ініціатива” привозить до Нововолинська письменника Макса Кідрука з новим технотрилером. У четвер, 18-го, український Стівен Кінг презентував “Жорстоке небо” – книгу про катастрофу літака.

Цього року, як і завжди, все було по-особливому. По-перше, попередня преза Макса була в Сокалі. І саме в день приїзду письменника наші шахтарі заблокували рух по трасі “Ковель – Жовква” поблизу моста на річці “Західний Буг”. Тому сокальські організатори довезли автора до мосту, далі – ми, а це все час. А тому спізнилися на першу презентацію в… ліцеї! Так, тут теж було все спонтанно і по-особливому.

Роки три тому, коли був студентом, багатьох нас з універу під час пар забирали в бібліотеку на презентацію книг. От уявіть: літній дядечко, серйозні вірші чи проза, годинні монологи, сплячі студенти. Романтика… Словом, у мене відтоді алергія на таке. А тому, коли зателефонували з ліцею й попросили про додаткову презентацію Кідрука, вирішив постібатися: “Буде у вас більш як 50 чоловік, які реально захочуть послухати Кідрука – дзвоніть. Інакше – велком у бібліотеку на другу годину, місця вистачає”. І забув. Але… Дзвінок, умови виконані, вези. Ну ок.

Тому на 12:00 ми втиснули в графік ще одну презу в ліцеї, але про книжки не подбали: публіка сира, навряд чи щось куплять. Це ми так думали.

Приїхали в ліцей. У залі – більш як вісімдесят (!) чоловік. (хоча, можливо, хтось і хотів звалити з уроку (і потрапив на цікавий урок фізики). Вісімдесят ліцеїстів, які з уважним поглядом прослухали півторагодинну презентацію. Які вперше з початку туру обламали кайф Максу (бо після запитання “Чому літак летить?” у залах зазвичай панувала тиша, а тут дівчина (!) правильно відповіла). Вісімдесят чоловік, які ставили запитання і після всього розібрали два десятка книг і хотіли ще… А ми що? Ми позичили одну продану книгу й поперлися на презу в бібліотеку, на яку теж запізнилися ))

В бібліотеці атмосфера – більш домашня, досхочу наговорилися і про книгу, і про вибори, і про все-все-все. Уже без книжок, тішачись автографами на запрошеннях. Домовилися так: складаємо список бажаючих, Макс підписує книжки й відсилає “Новою поштою”.

“Жорстоке небо для мене – не просто новий трилер, а особливий, по-справжньому знаковий роман”, – сказав колись пафосно Кідрук про нову книгу. Втім, анонси та відгуки можна прочитати в інеті, а Макс завжди привозить із собою щось більше – це щирі емоції, заряд позитиву… [Стоп, стоп, досить пафосу!!!]

Завдяки тому, що захід підтримав Ігор Гузь, нам вдалося зібрати близько 1170 грн (за запрошення), ще 600 гривень – зекономили на витратах. Усі ці кошти через Нововолинський центр допомоги військовим будуть витрачені на потреби наших бійців.

Основне наше завдання – “присадити” на культуру читання і зробити це з допомогою якісної (!) сучасної літератури. І доки трапляються такі-от маленькі дива, ми знаємо, що йдемо в правильному напрямку. Всім, хто причетний до дійства – велика дяка! Побачимось 🙂

Олександр ТопорівськийРеклама у Нововолинську