Головна Новини Нововолинська На захист 51-ої. Мітинг під стінами ГПУ (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

На захист 51-ої. Мітинг під стінами ГПУ (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

104
0

Цей матеріал нам прислала Ірина Мусій, яка зараз знаходиться в Києві.

В Києві під Генеральною прокуратурою України пікетують родичі бійців 51 бригади та громадські активісти.

 Акція розпочалась о 10.30. Колона “Автомайдану України” та родичі бійців 51 бригади вирушили до Генеральної прокуратури України.Основна вимога активістів – відкритий суд над бійцями 51-ої бригади, яких звинувачують у дезертирстві.

 Варто зазначити, що підсудними вважають 40 бійців, п’ятеро з яких є представниками Тернопільщини, та п’ять – Хмельниччини. Решта тридцять – волиняни.

 Як розповіла представник “Автомайдану України” в Києві Гувіта Катерина, паралельно відбувається акція протесту у Запоріжжі. Згідно звинувачення, їм загрожує 5 років умовно з випробувальним терміном 3 роки. На бійців здійснюється тиск зі сторони прокуратури, а також деяких адвокатів.

Громадські активісти зазначають, що це політична замовна справа, спричинена конфліктом між бійцями та генералом Пушняковим.
Матері бійців та кілька громадських активістів звернулися з вимогою розібратися в цій справі.

Доки чекали підсумків наради генерального прокурора Яреми, Головний військовий прокурор України Анатолій Матіос, мовляв, облив себе холодною водою, звинувативши в цьому активістів. Громадські діячі, в свою чергу, вирішили написати заяву в міліцію за наклеп.

Під ГПУ наразі залишаються кілька десятків людей. Вони чекають офіційних звернень від Генерального прокурора, котрий, за неперевіреною інформацією, взагалі відсутній у приміщенні.

Як зазначив очільник “Автомайдану України” у Волинській області Олег Бондарук, вони прибули з конструктивом, але на жаль зворотнього зв’язку не отримали. “Ми будемо чекати з родичами бійців 51 бригади доти, доки не отримаємо відповіді від генпрокурора”– розповів активіст.

У випадку відмови дослухатись до пікетувальників, громадські активісти планують організувати біля стін Генеральної прокуратури наметове містечко.

Генеральний прокурор Ярема вирушив на нараду РНБО, з матерями бійців так і не зустрівся, проте обіцяв перенести час зустрічі з ними на завтра о 10.00. Наразі родичі та громадські активісти планують йти до міськвідділу міліції, щоб підтримати “автомайданівця” з Києва Дмитра Карпа, якого звинуватили у тому, що він, начебто, причетний до інциденту з паном Матіосом.

Наразі пікетуючі попрямували до Печерського районного суду, де Дмитру Карпу інкримінують адміністративне порушення, вчинене щодо службової особи.
Далі буде…


Джерело: lutsk.euРеклама у Нововолинську