Головна Новини Нововолинська Волинські студенти заробляють тисячі євро в ЄС

Волинські студенти заробляють тисячі євро в ЄС

130
0

На Волині студенти мають змогу отримати диплом європейського вишу. Про це «ВІПу» розповів ректор Волинського інституту економіки та менеджменту Артур Горбовий.

За словами Артура Горбового, 10 років тому ВІЕМ підписав угоду про співпрацю зі Старопольською вищою школою в Кельцах. А 5 років тому університети започаткували унікальну програму «Крок до євроінтеграції».

Проект передбачає навчання студентів одразу у двох вишах. «Наші українські випускники мають доступ до навчання в закордонному вищому навчальному закладі, Старопольській школі вищій, отримати польський диплом, отримати польський студентський. Вони вчаться за польськими програмами, але на території України. Тобто ми дали можливість студентам навчатися в Україні, але в польському навчальному закладі», – розповів очільник ВІЕМу і додав, що університет став практично першим закордонним відділом польського вишу.

Навчання триває три роки. Дві сесії у студентів виїзні, на території Польщі, решта – на базі ВІЕМу.

Наразі освіту за програмою «Крок до євроінтеграції» здобуває приблизно 150 студентів. Вони отримають диплом за спеціальністю «Економіка організації».

Переваги такого навчання полягають у тому, що студенти, навчаючись в Україні, отримають європейський диплом, який не потрібно нострифікувати за кордоном. Тобто це дає можливість працевлаштування у будь-якій країні ЄС та світу.

Навчання у двох університетах платне, проте студенти мають змогу отримати стипендію ректора, міністерську стипендію чи соціальні стипендії.

Окрім того, студенти мають унікальний шанс виїхати на практику або семестрове навчання за програмою «Erasmus» і отримати стипендію від 1600 євро. Нині вже понад 30 студентів скористалися цією можливістю. Максимальний заробіток серед волинських студентів – понад п’ять тисяч євро. Паралельно із практикою вони працювали в готелях, аніматорами і заробляли кошти.

Наразі проект «Крок до євроінтеграції» діє тільки на бакалаврській програмі, проте у планах – започаткувати аналогічну магістерську програму. «Це поки що майбутнє», – зазначив Артур Горбовий.Реклама у Нововолинську