Головна ЗМІ Генпрокурор зустрівся з родичами солдат 51-ї бригади

Генпрокурор зустрівся з родичами солдат 51-ї бригади

94
0

Генпрокурор Віталій Ярема прийняв родичів військових 51-ї бригади, заарештованих в Запоріжжі. Генпрокурор поспілкувався з матерями і дружинами бійців після того, як вони оголосили голодування.

Про це повідомляє Ipress.ua.

Так, Віталій Ярема пізно ввечері 5 листопада прийняв родичок солдат 51-ї ОМБР, які три місяці перебувають під арештом у військовій частині в Запоріжжі. Він поспілкувався з жінками, які оголосили голодування під Генпрокуратурою, а також з активістом організації “Автомайдан Київ” Дмитром Карпом, одним з координаторів акції на підтримку військових 51-ї бригади, після приїзду на місце подій представників ОБСЄ та іноземних журналістів.

Раніше близько 17:30 Віталій Ярема відмовив жінкам в прийомі без пояснення причин, повідомивши, що відповість на їх лист-звернення за вказаною в ньому адресою у встановлені терміни. Всього близько 20 дружин, сестер і матерів військовослужбовців – приїхали з Хмельницької, Тернопільської та Волинської областей, щоб вимагати чесного і відкритого суду для солдат 51-ї ОМБР.

“Ніхто звідси йти не буде. Мами оголосили голодування, самі бійці теж. Бо на них чинять сильний тиск. Запрошуємо киян приєднатися до акції. Приносьте термоси з гарячим чаєм, беріть каремати і теплі речі”, – сказала Катерина Кувіта, активістка “Автомайдан Київ”.

Напередодні активісти зустрілися з заступником генпрокурора – військовим прокурором Анатолієм Матіосом, однак він не дав відповіді на прохання учасників акції про проведення відкритого і чесного суду над заблокованими далеко від дому солдатами.

На 6 листопада Ярема також призначив зустріч з Анатолієм Башловку, адвокатом одного з арештованих бійців. Активісти очікують якнайшвидшого вирішення проблеми заарештованих військових, на яких останнім часом чинився тиск.

Нагадаємо, вони очікують судового засідання у своїй справі вже 3 місяці. Їх звинувачують у дезертирстві, однак адвокати та активісти впевнені: у справі немає ні складу злочину, ні доказів. Вранці 4 листопада родичі біців 51-ої бригади із різних областей та активісти “Автомайдану України” пікетували Генпрокуратуру. Вони вимагають закрити кримінальні провадження проти 40 бійців бригади за “дезертирство”.

Як повідомлявлося, бійці 51-й окремій мехбригади ВСУ, вибираючись з “котла” в районі Червонопартизанська 25 липня перейшли через кордон з Росією, а потім з російського полону повернулися в Україну. Відтоді вони заблоковані в військовій частині в Запоріжжі.

Президент Петро Порошенко заявляв, що відхід 51-ї бригади є причиною початку іловайського котла.

Джерело: volynnews.comРеклама у Нововолинську