Головна Новини Нововолинська До 10-ї річниці замаху на вбивство Євгена Кліндухова

До 10-ї річниці замаху на вбивство Євгена Кліндухова

118
0

31 березня минає 10 років від дня замаху на життя одного із активних учасників та ініціаторів акції «Нововолинськ без Сапожнікова» (2005 рік), Євгена Кліндухова.

В той день, о 9-30 ранку, міський депутат Є. Кліндухов збирався на сесію міської ради. Біля власного помешкання на нього був скоєний напад двома кілерами. І тільки завдячуючи власній сміливості та мужності, і двом сусідкам-пенсіонеркам, що проходили повз, залишився живим. Довгий час лікувався. Хворіє донині.

Напередодні замаху, публічно, всім депутатам міської ради Євген Кліндухов повідомив про контрабанду курячого м’яса родичем високопосадовця місцевого врядування і вказав точне місцезнаходження продукту…

Після виписки із лікарні, де лікувався після звірячого побиття, (струс мозку, гематоми і забої) він опізнав кілерів на оперативному міліцейському відео, відзнятому на одному із мітингів, що проводився опозиційно налаштованими до місцевого владного режиму громадянами. І яке було використане для звинувачення опозиціонерів на судилищах у Нововолинському міському суді, організованих міським головою В. Сапожніковим та одним із його друзів. Після чого саме відео кудись зникло, а переслідування тимчасово припинились.

Як виявилось, потрібно було судити не учасників акції, а мера – за авантюру із сільською землею на вул. Іваничівське шосе, 3 у с. Будятичі, Іваничівського району.

Кримінальну справу, що була відкрита за фактом замаху на життя Є. Кліндухова, декілька разів закривали. А потім, через протести патріотично налаштованої громадськості, її поновлювали знову і знову. Не буде дивним, якщо цю карну справу вчергове закрили за відсутністю складу злочину чи з деяких інших відомих всім, міркувань місцевих можновладців. Прокуратура м. Нововолинська, як і у випадках із викраденням цілісного оздоровчого майнового комплексу «Салют» на березі озера Світязь, рейдерським захопленням ПП РО «КТ «Львівська жінка» і замахом на вбивство його власника Ігоря Желізка та іншими резонансними справами у невеличкому шахтарському містечку, очевидно перевела їх у розряд побутових та навіки поховала на своєму розлогому цвинтарі «глухарів», на радість і в догоду місцевій владі.

Чотири роки тому, міська прокуратура відмовила Є. Кліндухову у ознайомленні із матеріалами справи, яку вела впродовж шести довгих років безплідного слідчого провадження по замаху на його життя. Вочевидь, через повну і абсолютну відсутність результатів та, власне, напрацьованих слідчими прокуратури матеріалів, як таких. Ми все пам’ятаємо…

Анатоль Бідзюра, голова ГО «Україна + Польща», журналіст. Нововолинськреклама у Нововолинськ