Головна Культура “Духовний конфлікт”: прихожани поскандалили зі священиком просто в церкві! (ФОТО, ВІДЕО)

“Духовний конфлікт”: прихожани поскандалили зі священиком просто в церкві! (ФОТО, ВІДЕО)

186
0

У селі Грибовиця Іваничівського району “духовний” скандал сьогодні досяг апогею: парафіяни посварилися зі священиком просто в церкві після богослужіння!

Частина прихожан тамтешньої Свято-Покровської церкви зареєструвала окрему церковну громаду й довгий час домагалася, аби священик Ігор Маргіта перейшов до Київського патріархату. Втім, священнослужитель навідріз відмовлявся від такого кроку й зауважував, що він належить до Української православної церкви, не має стосунку до Московського патріархату, а УПЦ КП взагалі не визнана у світі. Сьогодні священик заявив, що багато з “бунтівників” нечасто ходять до церкви, а окремих за 17 років не бачив у храмі ні разу.

Зауважимо, що Свято-Покровський храм – пам”ятка архітектури початку XVIII століття, є державною власністю й має двох користувачів – це громада Грибовиці й церковна община Української православної церкви.

Віряни кілька разів влаштовували збори, зібрали 400 підписів “за Київський патріархат” (у селі всього близько 600 дорослих людей), бо вважають, що церкві країни-агресора в селі не місце. Сьогодні ж зібралися, аби вирішити питання остаточно; окремі “гарячі голови” обіцяли навіть випровадити батюшку із села й забрати будинок, якщо той не зважатиме на їхню думку.

Каталізатором конфлікту стала війна з Росією на сході держави; крім того, селяни скаржаться, що у священника “київські ціни” на церковні послуги: мовляв, за поховання він просить 600 гривень, а за вінчання інколи – і тисячу! Згадали й епізод із поминальною капличкою: на хлопців, які ремонтували будівлю, священик написав заяву до міліції.

Прихожани посварилися з батюшкою просто в церкві після недільної служби; на боці Ігоря Маргіти були кілька жіночок із церковного хору. На підмогу приїхали священики з навколишніх сіл і протоієрей Анатолій (благочинний Іваничівської округи), втім, люди не впустили їх навіть на церковне подвір”я. Пройти до церкви вдалося лише отцеві Павлу (с. Біличі), проте він так і не зміг висловитись, його спровадили криками “в Біличі!” й “ганьба!”

Люди обурилися, що ключі від церкви зберігає священик, а не староста, і замінили один із замків на вхідних дверях будівлі.

На місце події приїхали правоохоронці й навіть начальство районної міліції. Зрештою керівник Іваничівського райвідділку Михайло Бобик прийняв рішення опечатати церкву до вирішення конфлікту й виставити варту. Оскільки церква перебуває в користуванні громади, завтра депутати сільської ради зберуться на позачергову сесію й вирішуватимуть конфлікт. Служби на Пречисту не буде…

Олександр Топорівськийреклама у Нововолинськ