Головна Новини Нововолинська Хто оголосив війну шахтарям?

Хто оголосив війну шахтарям?

90
0

На своє чергове засідання члени профкому незалежної профспілки шахти «Бужанська» запросили керівників споріднених профспілок усіх вугільних підприємств Нововолинська, а також начальника юридичного відділу ДП «Волиньвугілля» В. З. Порплицю. Треба зазначити, що на цю пропозицію відгукнулися голова профкому шахти № 1 Анатолій Мухомеджанов, заступник голови профкому шахти № 9 Олександр Астахов. З поважних причин не було лише керівника незалежної профспілки шахти № 10 Василя Прадіда.

Лейтмотив такого зібрання визначився сам собою уже під час ділової розмови. Бо так уже сталося, що через непорозуміння первинна організація шахти «Бужанська» свого часу вийшла зі складу міської незалежної профспілки гірників. Як зазначив Анатолій Мухомеджанов, таке рішення має право на існування, але, разом з тим, позбавляє членів профспілки цього трудового колективу вносити цінні пропозиції і брати активну участь у профспілковій діяльності міста. Було б добре переглянути своє рішення, адже тільки разом ми велика сила.

А назрілих проблем, як засвідчили виступи гірників, й справді таки багато. Спочатку Богдан Макарчук поінформував про перебіг чергового засідання ради голів НПГУ, яке проводив у Києві Волинець і на яке запросили і його. Бо на ньому, до речі вже вдруге, мали затвердити головою незалежної профспілкової організації шахти «Бужанська» Богдана Макарчука. Та пішли, як кажуть, за старим сценарієм.

Мені навіть не дали виступити, щоб донести думку наших шахтарів, – сказав Богдан Макарчук. – Просто забрали з рук мікрофон. Це не що інше, як грубе ігнорування думкою трудового колективу і неповага до нього. Адже якщо уже вдруге саме мені довіряють очолити профспілкову організацію, то як можна ігнорувати верхам думку гірників? Я добре знаю, що моя кандидатура не влаштовує пана Волинця, бо не боюся казати правду у вічі. Між іншим, на цьому засіданні мені один із голів профкому Донеччини так і сказав: «Иди за волной и всє будет хорошо, потому что здесь другие люди не нужны». Уже вкотре наголошую, що не затвердження на раді голів НПГУ не відсторонює мене від роботи. Бо згідно Статуту можу працювати три місяці, після чого потрібно буде знову проводити конференцію, на якій підтвердять або не підтвердять повноваження голови члени нашої профспілкової організації. Кому потрібні подібні ігри – питання риторичне. Лише напрошується думка, чи потрібен нам такий Волинець, завдання якого полягає насамперед у захисті прав та інтересів профспілок.

На засіданні гостро прозвучало ще одне надзвичайно важливе питання. Цими днями з Києва надійшла значна сума коштів для того, щоб до Великодня виплатити нашим гірникам 50 процентів заборгованості із заробітної плати. Та, грубо порушуючи законодавство, Нововолинська ОДПІ забрала 1 млн. гривень на погашення податкової заборгованості. А пізніше пішли ще далі – податкову заборгованість забрали ще з однієї захищеної статті – виплати лікарняних листків на дев’ятій шахті. Не забарилася з вимогою про стягнення з ДП «Волиньвугілля» і наша мерія (копію їхнього листа додаємо). Отож наяву вам «турбота» мерії міста у спілці з Податковим органом про нас, гірників. Коментарі тут, як кажуть, зайві.

Як поінформував під час засідання начальник юридичного відділу ДП «Волиньвугілля» Віктор Порплиця, уже готуються матеріали у відповідні інстанції для притягнення винних до відповідальності. Адже замість обіцяних і виділених для цієї мети 50 процентів заробітку шахтарям виплатили тільки трохи більше 30.

Члени президії незалежної профспілки шахти «Бужанська», а їх підтримали інші незалежні профспілки міста, котрі були присутні на засіданні, прийняли рішення провести 28 квітня ц. р. біля податкової адміністрації акцію протесту. А це найкраще підтвердження того, що тільки разом ми відстоїмо свої права і збережемо вугільну галузь Волині. Сподіватися на «червоні» профспілки, які давно продались владі, волинців та й навіть таких профспілкових лідерів, як Василь Гура, котрий, ставши депутатом міської ради, виконує волю партійної організації, яку очолює Ярема, адже саме він протягнув Гуру в народні обранці, марна справа.

Незалежна профспілка м. НововолинськРеклама у Нововолинську