Головна Новини Нововолинська СБУ на Волині попередила контрабанду рідкісних книг

СБУ на Волині попередила контрабанду рідкісних книг

102
0

Співробітники СБУ на митному посту «Ягодин» виявили та вилучили  у громадянина Німеччини збірку рідкісних книг. Зловмисник намагався незаконно вивезти з України  у багажнику власного автомобіля   збірку книг з 22-х томів: «Meyers Konversations-Lexikon Dritte Auflage. Leipzig» (16 томів), один том  «Ключ до енциклопедичного словника», п’ять томів – «Fabres-Supplement» (Доповнення) та Біблію.

Згідно з висновками експертів, вилучені книги є повною збіркою третього перевидання енциклопедичного словника Мейера – однієї з головних німецьких енциклопедій, що існувала під різними назвами та виходила у вигляді різних видань з 1839 по 1984 рік, доки не було об’єднана з енциклопедією «Брокгауза». Експерти встановили, що ці книги є рідкісними (до 1946 року) і  становлять історичну та культурну цінність, їхня вартість може перевищувати 37000 грн.

Вилучена Біблія «Die Bibeloder die ganze Heilige Schrift des Alten und Neuen Testaments D. Martin Luthers Stuttgart, 1936» («Біблія або Все Письмо Старого і Нового Завітів. Доктора Мартіна Лютера Кінга») є рідкісною книгою (до 1946 року). Палітурка Біблії  чорного кольору з золотим тисненням. Обріз її сторінок покрито сусальним золотом, текст виконаний шрифтом  готичного стилю чорного кольору. Книга становить історичну, культурну і етнографічну цінність.

Слідчим відділом УСБУ у Волинській області розслідується кримінальне провадження за ч. 2 ст.15 ч.1 ст.201 КК України. Тривають слідчі дії.

 Прес-служба УСБУ у Волинській областіРеклама у Нововолинську