Головна Соціум Увага! Формується тіньова міська рада Нововолинська

Увага! Формується тіньова міська рада Нововолинська

110
0

На громадських слуханнях по діяльності «Кроношпану-UA» у Нововолинську,  я не був. Тому що знав за чиїм сценарієм вони проходитимуть і як закінчаться. Мені, старому рухівцю, ці дикі ігрища місцевої авторитарної влади у вигляді погоджувальних громадських рад, «круглих столів», конференцій примирення, звітів міського голови, славославлячих місцеву владу брифінгів та інтерв’ю у  форматі «гіп-гіп ура, ми – Європа!!» тощо, відомі як нікому іншому, іще із тих самих часів, і добряче остогидли. Нічого не змінилося. Брехня брехню поганяє.

          Про що й сказав депутату обласної ради Борису Бабійчуку. І не соромлюсь. Тому що міського голови В.Сапожнікова, його заступника В.Рожелюка та першого заступникасекретаря міськради А.Сторонського там теж не було. Хай пояснять, чому? До речі, А. Сторонського сьогодні, у робочий час, бачив на ринку біля стадіону. Ніс до авто капусту і редьку. А може, то він виконував покладені на нього громадою службові обов’язки по перевірках торгової діяльності підприємців? Зробив контрольні закупки овочів і ніс переважувати до себе, у службовий кабінет? Або зібрався везти їх у санстанцію на аналізи для вимірювання вмісту нітратів?  

          Одним словом, влада така сама, що й була у Нововолинську і 30, і 40 років тому – совєцька. Нічого не змінилось. І ще не скоро зміниться, завдячуючи аморфно-перестрашеній позиції «сміливих та активних» нововолинців, що й показали громадські слухання.  Бажання збільшити шкідливі викиди заводом «Кроношпан-UA», здійсняться. Захворювання громадян і кількість смертей від них, судячи зі всього, зростуть. Міська влада, як вбачається, є недолугою, брехливою й нерішучою і лобіює власні, а не територіальної громади інтереси.                                        Її керівники не дбають про  своїх виборців. Вони хочуть залишити все, як є. Два Майдани їх нічому не навчили. Міські депутати не виконують, у повному обсязі, своїх передвиборчих обіцянок. Не ведуть, згідно «Закону України про статус місцевих депутатів», вочевидь, офіційних прийомів громадян і мабуть не звітують про виконану роботу перед своїми виборцями.

          А тому, у мене є пропозиція. Із числа колишніх, опозиційних до місцевого владного режиму міських, обласних та народних депутатів ВРУ, незалежних журналістів, першорухівців та просто небайдужих громадян сформувати у Нововолинську тіньову міську раду – депутатський корпус і виконавчий комітет. На яких обрати тіньові:   1) Міського голову Нововолинська; 2) Заступників міського голови; 3) Депутатські комісії згідно «Закону України про місцеве самоврядування»;  4) Інші органи; А можливо, й зареєструвати під цією ж назвою громадську організацію.

          Після сесій міських депутатів ми будемо проводити свої, незалежні сесії із тими самими питаннями порядку денного, що розглядалися у стінах ради, а також засідання тіньового міського виконавчого комітету. На яких намагатимемося давати правдиву оцінку прийнятим на сесіях місцевої ради рішенням, роботі міського голови, заступників та робити аналіз діяльності Нововолинської міської ради на основі статей Конституції, законодавчих актів Держави Україна, атикорупційного законодавства і відповідних міжнародних документів, ратифікованих нею.

          Перші кандидати у тіньову міську раду м. Нововолинська вже є. Робота триває. Із кількісним складом тіньового, місцевого депутатського корпусу претенденти визначаться на своїх перших зборах. Очевидно, їх буде 34. Робота тіньовиків буде ґрунтуватися на засадах прозорості і гласності. Територіальна громада міста буде поінформована про все, що відбулось чи відбуватиметься на сесіях власне, справжньої міської ради. Рішення її виконавчого комітету будуть аналізуватися і оприлюднюватися на сторінках інтернет-видань.

          Можливо, із часом, в інтернеті буде створено власний сайт Нововолинської тіньової міської ради. Всім небайдужим і активним громадянам, яким болить душа за рідний Нововолинськ, і котрі хочуть змін у смердючому і застояному болоті, на яке він перетворився за 20 років діяльності старої влади, зголошуватись за телефоном 31104.

 

15.11. 2016 року

 

 

А.Бідзюра, голова ГО «Україна + Польща», депутат міськради ІІ скликання   Реклама у Нововолинську