Головна Різне У Луцькому суді розглядали справу в якій звинувачують посадовців ДФС у вимаганні...

У Луцькому суді розглядали справу в якій звинувачують посадовців ДФС у вимаганні від фіндиректора КроноспанUA...

96
0

Заступника начальника Головного управління ДФС Волині Руслана Вандьо, який ще у 2015-му «погорів» на хабарі відсторонили від посади на два місяці. Про це стало відомо під час чергового судового засідання у кримінальній справі відносно заступника начальника ГУ ДФС в області Руслана Вандьо і начальника управління податкового та митного аудиту Віктора Полюховича. Слухання справи відбулося у Луцькому міськрайонному суді 13 квітня, – повідомляє Громадське Волинь.

Цього разу повинні були продовжити допит свідків, однак вони на засідання не з’явилися.

Представник обвинувачення прокурор Катерина Балас заявила клопотання про відсторонення Руслана Вандьо від виконання службових обов’язків в ДФС терміном на два місяці.

Підозрюваний у злочині не заперечив щодо задоволення клопотання.

«Скільки часу то відсторонюють, то ні. Щоб не було упередженого ставлення до моєї персони, я не заперечую проти відсторонення мене від посади», – сказав Вандьо.

Не мав претензій і Віктор Полюхович. Однак захисники Вандьо, а серед них і екс-голова Печерського районного суду Києва, народний депутат України 5 скликання Микола Замковенко, розкритикував клопотання. Він вважає, що доводи прокурора про можливий тиск на свідків безпідставні і необгрунтовані, адже у попередніх засіданнях свідки підтверджували, що Вандьо не чинить на них тиску.

«До нас надходять чутки, на нього починають тиснути, щоб він звільнився. Його поновлено на посаді рішенням, яке вже пройшло всі стадії оскарження і є дійсним. Мій підзахисний Вандьо, є інвалідом третьої групи, інших засобів до існування він не має. В нього є діти і є сім’я», – зауважив Замковенко.

Колегія суддів Ясельський, Покидюк, Артиш після повернення з нарадчої кімнати ухвалила задовольнити клопотання прокурора. Руслана Вандьо відсторонили від посади в ДФС на два місяці, до червня 2017 року.

Нагадаємо, 9 лютого 2015 року у Луцьку «взяли на хабарі» заступника начальника Головного управління Державної фіскальної служби у Волинській області Руслана Вандьо та начальника управління податкового і митного аудиту Віктора Полюховича. Посадовці ДФС за попередньою змовою вимагали і одержали від фінансового директора нововолинського підприємства ТОВ Кроноспан UA Івана Селехмана неправомірну вигоду у розмірі 400000 грн. за невідображення у акті планової перевірки підприємства виявлених порушень податкового законодавства та недонарахування податків у сумі майже 3,5 млн. грн.

Обом посадовцям інкримінують частину 4 статті 368 Кримінального кодексу України.

Міру запобіжного заходу до Вандьо і Полюховича обирали у Печерському суді Києва. Щоб їх не арештували, Вандьо запропонували альтернативу – заставу 365 тисяч гривень. Приблизно за півгодини після оголошення суми його брат Ігор Вандьо, який працює заступником начальника ГУ ДФС у Житомирській області, заплатив всю суму готівкою. Віктору Полюховичу запропонували заставу 341 тисячу замість арешту. Її також внесли 11 лютого. Хто саме це зробив, невідомо.

До слова, на засіданні 13 квітня у Луцькому міськрайонному суді також був присутнім брат обвинувачуваного податківця Ігор Вандьо.

Представникам засобів масової інформації не дозволили вести відео- і фотофіксацію судового засіданння навіть частково, адже на цьому наполягали підозрювані у важкому кримінальному злочині і їхні захисники.

Наступне засідання у справі відбудеться 25 травня о 14.30.Реклама у Нововолинську