Головна Влада Корупційна справа мера Сапожнікова: подробиці

Корупційна справа мера Сапожнікова: подробиці

100
0

Прокуратура Волинської області cкерувала до суду матеріали щодо вчиненого одним із міських голів Волині корупційного правопорушення. Місцеві видання обережно називають прізвище міського голови Нововолинська Сапожнікова. І неспроста! “НВІП” провів незалежне розслідування і отримав докази.

12 листопада 2015 року  Нововолинська міська рада прийняла рішення № 2/7 “Про умови оплати праці міського голови та його заступників”. Там, зокрема, йдеться про таке:

“1. Встановити з 12 листопада 2015 року до закінчення строку повноважень міського голови, у межах затверджених видатків на оплату праці, умови оплати праці Сапожнікова В.Б.:

1.1. Надбавку за високі досягнення у праці та за виконання особливо важливої роботи у розмірі 50 відсотків посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг державного службовця та вислугу років.

1.2. Надавати міському голові матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань та допомогу для оздоровлення при наданні щорічної відпустки у розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати.

1.3. Здійснювати щомісячне преміювання, а також преміювання до державних і професійних свят у розмірі не менш як 10 відсотків середньомісячної заробітної плати, визначеному для керівних працівників виконавчого комітету та економії фонду оплати праці.

1.4. Виплачувати міському голові щомісячну надбавку у розмірі 10 відсотків до посадового окладу за роботу з документами, що мають ступінь секретності “таємно”.

1.5. Виплачувати міському голові щомісячну доплату за науковий ступінь кандидата економічних наук у розмірі 5 відсотків посадового окладу.

2. Надати право міському голові встановлювати умови оплати праці заступникам міського голови, секретарю ради та керуючому справами згідно з чинним законодавством.”

Фактично, міська рада делегувала міському голові повноваження встановлювати самому собі та заступникам розмір премії (інші надбавки дозволяються Законом), хоча мала б робити це сама – відповідно до ефективності роботи.

Тобто, щомісяця міський голова своїм розпорядженням встановлює собі та заступникам розмір премії.

Ми роздобули протокол сесії, на якій депутати голосували за таке рішення. Під час тієї сесії троє депутатів були відсутні: Бадзюнь Б.М. – у відпустці; Мних В.М. – у відрядженні; Недищук Є.М.- перебував у зоні проведення АТО. 

ВИтяг з пртоколу про розгляд питання:

СЛУХАЛИ: 7. Про умови оплати праці міського голови та його заступників                                                 

                                                ІНФОРМУЄ: Котилко Я.М. – начальник відділу

                                                кадрової роботи та з питань запобігання і виявлен-

                                                ня корупції виконкому

ВИСТУПИЛИ: депутат міської ради Дружук П.П. вніс пропозицію повернутись до розгляду даного питання після обговорення на постійній комісії. Начальник відділу кадрової роботи та з питань запобігання і виявлення корупції Котилко Я.М. проінформував новообраних депутатів, що відповідно до вимог чинного  законодавства необхідно прийняття дане рішення і що зарплата міського голови регламентується вимогами законів і нічого додатково йому не можна додати. Котилко Я.М. наголосив, що відповідно до даного проекту рішення у минулому році, а також у поточному році, не виплачується частина виплат у зв’язку з відсутністю коштів. Міський голова Сапожніков В.Б. зауважив, щоб новообрані депутати не трактували це рішення як таке, що міський голова випрошує собі зарплату, просто це рішення необхідно приймати, щоб зарплата голові і його заступникам виплачувалась і попросив начальника фінансового управління Бурочук Г.В. надати інформацію депутатам щодо заробітних плат міських голів міст обласного значення нашої області. Начальник фінансового управління Бурочук Г.В. надала таку інформацію, а саме:

– зарплата Володимир-Волинського міського голови становить – 6928 грн.;

– зарплата Луцького міського голови становить – 8085 грн.;

– зарплата Нововолинського міського голови становить – 6712 грн., а також довела до відома депутатів, що ці рішення відповідно до вимог чинного законодавства перевіряються і тому ніяких порушень тут бути не може.  

ВИРІШИЛИ: Рішення “Про умови оплати праці міського голови та його заступників ” прийняти.

Рішення №2/7 додається.

                                                                                               Результати голосування:

                                                       “за”                  – 29;

                                                                                               “проти”            – 0;

 

                                                                                               “утримались”  – 3

З цього витягу видно, що міський голова Віктор Сапожніков та його заступники – депутати міської ради Володимир Рожелюк та Андрій Сторонський – не заявили всупереч ЗУ “Про запобігання та протидію корупції” про конфлікт інтересів та голосували за це питання. Окрім того, міський голова Сапожніков брав участь у розгляді питання, що теж є порушенням. Ми наразі не маємо результатів поіменного голосування, але знаємо, що з цього питання фракція ВО “Свобода” (Киричук, Дружук, Франчук) голосували “утримався”. Всі інші голосували “за”, і серед них – Сапожніков, Сторонський і Рожелюк.Реклама у Нововолинську