Головна Новини Нововолинська «Антикорупційний громадський комітет по боротьбі з корупцією в органах влади та незаконним...

«Антикорупційний громадський комітет по боротьбі з корупцією в органах влади та незаконним обігом наркотичних речовин»...

68
0

ЗАЯВА ДЛЯ ЗМІ

19.06.2017

 

«Антикорупційний громадський комітет по боротьбі з корупцією в органах влади та незаконним обігом наркотичних речовин» вимагає від Генеральної прокуратури України більш рішучих дій у справі топ-менеджера НБУ Сергія Шацького, обвинуваченого у затребуванні хабара.

Генеральний прокурор Юрій Луценко на початку лютого поточного року опублікував у своєму Facebook пост, який викриває директора-хабарника департаменту платіжних систем НБУ Сергія Шацького. Шацький вимагав хабара в розмірі 35 тисяч долірів (майже 1 мільйон гривень) у керівництва компанії «Платисервіс» за її реєстрацію в якості платіжної системи.

З тих пір слідство у справі Шацького проштовхнулося дуже неглибоко. Крім попередньо встановлених фактів нічого нового проти Шацького і його передбачуваних подільників Генеральна прокуратура (яка веде справу) не виявила. А сам Шацький продовжує ходити в Нацбанк і як і раніше отримує свою зарплатню.

Нагадаємо, що в кінці травня Печерський районний суд Києва дав слідчим Генпрокуратури ще два місяці на те щоб здобути вирішальні докази його провини до початку липня. Сам Шацький на цей же термін залишається під підпискою про невиїзд з України з правом залишати Київ з дозволу слідчого. У СІЗО він майже не сидів: Шацького заарештували 2 лютого, а вже 6 числа він вийшов з-під варти під заставу в 800 тисяч гривень.

Додаткові два місяці слідству потрібні для того, щоб розсекретити і оформити для суду протоколи по «негласним слідчим діям» співробітників прокуратури. Це такі речі, як прослуховування телефонів, таємне спостереження тощо.

«Кримінальний процесуальний кодекс України одним з основних принципів називає розумність строків, передбачаючи проведення досудового слідства протягом двох місяців з дня вручення підозри. Але в більшості кримінальних проваджень воно триває значно довше, як мінімум півроку – рік», – стверджує член правління «Антикорупційного громадського комітету по боротьбі з корупцією в органах влади та незаконним обігом наркотичних речовин» Артем Руденко.

Саме кримінальне провадження було зареєстровано задовго до моменту затримання Шацького (ще 2 вересня 2016 року). Тому фізичний обсяг протоколів по цих негласних діях може бути досить великим.

«Процедура розсекречення негласних слідчих дій не особливо довга. Але той факт, що слідчі так і не зробили цього за більш ніж 5 місяців, може свідчити про те, що у них дійсно виникли труднощі з оформленням і легалізацією їх результатів», – вважає досвідчений антикорупціонер Артем Руденко.

Без цих додаткових доказів справа Шацького для ГПУ ризикує закінчитися нічим. На даний момент усе, що є у слідства, це свідчення постраждалих (компанія «Платисервіс» сама завернулася в органи 30 серпня 2016 року) і протокол вилучення грошей у спільників Сергія Шацького.

Найслабший момент звинувачення полягає в тому, що Сергія Шацького затримали в його київській квартирі, а грошей, які фігурували в сумі хабара, у нього не знайшли. Доказів його зустрічей з подільниками і отримання від них хабара у прокуратури теж немає.

Одної заяви потерпілого, якщо підозрюваний не був затриманий на місці вчинення злочину, недостатньо. Якщо у Генпрокуратури не знайдеться переконливих свідчень свідків або аудіо- чи відео фіксації злочину, слідству доведеться зняти звинувачення.

Єдине сподівання слідства – на результати негласних дій слідчих. Але повільність прокуратури з їх прилученням до справи вказує на їх невідповідність вимогам закону.

«Антикорупційний громадський комітет по боротьбі з корупцією в органах влади та незаконним обігом наркотичних речовин» вимагає від Генеральної прокуратури України максимально рішучих дій по боротьбі з корупціонерами в Національному Банку.

«Антикорупційний громадський комітет по боротьбі з корупцією в органах влади та незаконним обігом наркотичних речовин» має досвід легалізації результатів негласних слідчих дій і готовий надати максимальну підтримку Генеральній прокуратурі в розслідуванні справи Сергія Шацького.

Нагадаємо, що саме зусиллями прихильників «Антикорупційного громадського комітету по боротьбі з корупцією в органах влади та незаконним обігом наркотичних речовин» були проведені мітинги, які призвели до арешту злочинного заступника прокурора Київської області Олександра Колесника і звільнення з СІЗО громадського активіста Артема Руденко, якого посадив за ґрати Колесник.

Представники «Антикорупційного громадського комітету по боротьбі з корупцією в органах влади та незаконним обігом наркотичних речовин» переконані, що в українських правоохоронних органах сформувалося і активно діє проросійське угруповання, яке займається переслідуванням українських патріотів, їхнім винищенням і мстить учасникам Майдану. Адже останнім часом проти патріотів України були відкриті десятки кримінальних справ.

«Антикорупційний громадський комітет по боротьбі з корупцією в органах влади та незаконним обігом наркотичних речовин» закликає всі проукраїнські сили об’єднатися проти російсько-сепаратистського реваншу в вищих ешелонах правоохоронних органів! Потрібно виявити все коло осіб, причетних до фабрикації справ проти патріотів! Також необхідно усунути високопоставлених чиновників з НБУ від прямого впливу на роботу правоохоронних органів і використання законів і Конституції на свій розсуд!

Артем Руденко

Громадський активіст

Політичний в’язень

Член правління «Антикорупційного громадського комітету по боротьбі з корупцією в органах влади та незаконним обігом наркотичних речовин»

Член правління громадської організації «Антирейдер»

Член правління громадської організації «Трудовий альянс молоді»

Член правління громадської організації «Комітет ТелеЕтики»

 

 Реклама у Нововолинську