Головна Новини Нововолинська Смачного борщу вам, земляки! Ціни на продукти у Нововолинську.

Смачного борщу вам, земляки! Ціни на продукти у Нововолинську.

86
0

Не повірите, але станом на 22.06. 2017 року, одна ягідка черешні на ринку, що біля стадіону «Шахтар» у Нововолинську, коштує майже 30 копійок. Перевірено, полічено і підраховано – все точно. (Неприємно вразили й ціни на овочі у супермаркеті «Вопак») А 100 грамів молодої капусти – 2 гривні або 2 копійки за 1 грам. Рання вітчизняна картопля – по 15 гривень за кілограм, чи 1,5 гривні за 100 грамів (невеличка картоплинка). Кілограм помідорів вартує 30 гривень кіло, а при перерахунку у грами – 3 гривні за 100. За 1 (один!) грам молодого часнику  треба віддати 13 копійок, тобто, за 100 грамів – 13 гривень. А якщо надумаєте купити аж кілограм цього корисного для вашого здоровля овочу – то це вимете із вашого гаманця близько 130 гривень.

Болгарський перець, (може, захочете ще й цей інгредієнт додати до свого червоного борщу) обійдеться вам у 4,5 копійки за грам. За 100 грамів – 4,5 гривні. У цей літній час, за пучечок стебелець петрушки вагою 100 грамів, заплатите 6 гривень. А щоб закислити (на любителя) свій домашній борщик дещицею лимонного соку, віддасте 56 (а то й 66) своїх гривників за кілограм цього заморського цитрусового. Не варто й говорити: 5,6 копійки за грам чи й більше, тобто, за середнього лимона вагою 150 грамів – 8,40 гривні або й всі 10. 

Морква по 15, молодий буряк по 20-25. Борщ має бути пісний – на олії. Бо найдешевше м’ясо – куряче. І віднедавна ціни на нього, теж кусаються, як бачите – майже 42 грн. за кілограм гомілок і по 107 за 1 кіло – свинина. Банани, нектаринки, апельсини й мандарини або ж о!.. вершина мрій нововолинського школяра на літніх канікулах! – манго, гранати, ананаси чи авокадо до складників вітчизняного борщу не входять, отож й про ціни на ці тропічні фрукти не буду казати нічого. І правильно зроблю.

Я ж не міський голова Нововолинська, голова міської ради і виконкому (три в одному) на пенсії, а може й на групі інвалідності із регресом, що підірвався на роботі? Чи його перший заступник-секретар міської ради на двох посадах, і ще на одній – у центральній міській лікарні. Я й не другий заступник мера, що теж на пенсії і, схоже, теж на групі по трудовому каліцтву?

 Тут не пожируєш, хоча я теж інвалід виробництва. Проте, на відміну від них – не працюю  бо не можу. І на, ох і «хлібних» же! керівних посадах, ніби бройлер-кура у щах – не перебуваю і не перебував, як і у КПСС, до речі, ніколи.

Отак походжав я по риночку та у «Вопаці», задивлявся на фрукти-овочі борщового набору, що стояли рядочками, як дорожезні автомобілі нововолинської міської «брех-еліти» перед місцевим палацом культури під час концерту Тіни Кароль ввечері, та й згадав! 

А ось, про зелену цибулю, кріп та найдешевшу олію, і забув зовсім. І вони теж гроші коштують! Хай і небагато… Але, олія таки чимало. Який борщ без засмажки, хай навіть пісний, і без кропу влітку? Отож, ви вже порахуйте, дорогі мої земляки – нововолинці, у скільки вам та невеличка каструля борщу обійдеться. Я це знаю. І від того знання, на мене гикавка напала. А як його їсти той борщ, коли гикаю, як із кулемета: ще вдавлюся. Хоча й їсти дуже хочеться.

 Звісно, можна було б, коли щось упоперек горлянки стане, звернутися по першу меддопомогу до комунальної лікарні, яку очолює теж дуже вже задавнений пенсіонер – заслужений лікар України. Отой самий, котрий переслідує лікарів за іншодумство та переконання і роздає догани наліво і направо – щоб були покірними та боялися звільнення з копійчаної роботи.

А потім, ті ж лікарі подають на нього позови до судів, добиваючись справедливості. Правда, там не так щоб, і давно вже, скоротили певну кількість ліжко-місць, а такі свавільні дії заборонені Конституцією… Але, то таке. Голота ж, перепрошую, ми виборці – члени територіальної громади мовчать. І «благодійні внески», хоча й голодранці, та  справно і швидко діду носять.

А міського прокурора, як заціпило. І поліція, ніби у рот води набрала. Й СБУ заніміла вже давно… То що їм, головному лікарю та його шефу – міському голові, Конституція та законодавство Держави? Отож, смачного борщу, шановне товариство! І вам, нашим старезним (аж порохно сиплеться!) обранцям та наймитам – «благодійницькій» та «меценатській» команді від місцевої влади – теж хай смакує той борщець.

 

22.06.2017 року

А. Бідзюра, голова ГО «Україна + Польща». Нововолинськ Реклама у Нововолинську