Головна Новини Нововолинська “Володимир Великий розпочав об’єднання Волинського та Галицького князівств”, – нардеп Ігор Гузь

“Володимир Великий розпочав об’єднання Волинського та Галицького князівств”, – нардеп Ігор Гузь

68
0

Володимир-волинський активіст Анатолій Сорока впіймав Ігоря Гузя на незнанні історії України.

“Саме тут згідно із згадками князь Володимир Великий розпочав об’єднання Волинського та Галицького князівств в єдину могутню державу” – телепень Гузь про вибір місця проведення фестивалю “Княжий” (інтерв’ю власному виданню “Буг”)”, – пише Анатолій Сорока.

Тобто, Ігор Гузь у інтерв’ю виданню “Буг” заявив, що “князь Володимир Великий розпочав об’єднання Волинського та Галицького князівств”.

Ось що про це пишуть користувачі інтернету: “на рахунок князя Володимира і Галицько-Волинського князівства – це не просто гіпотеза, це абсурд))) бо між ними десь так парочка століть)”

А тепер факти.

Князь Володимир Святославич (він же Володимир Великий) правив з 979 по 1015 роки. Помер 15 липня 1015 року у своїй приміській резиденції Берестові. Натомість Галицько-Волинське князівство утворилося аж у 1199 році, тобто майже через 200 років після смерті князя Володимира. Виходячи з цього, як князь Володимир міг розпочати об’єднання, якщо воно відбулося майже через 200 років після його смерті?

І це пише народний депутат Ігор Гузь, який до того ж не так давно закінчив історичний факультет Волинського державного університету імені Лесі Українки за спеціальністю “політолог, викладач політології”. Як може історик сплутати різні періоди історії України?

Чи, можливо, Ігор Гузь сказав це спеціально, щоб привернути увагу до фестивалю “Княжий”, щоб став він не просто черговим сірим фестивалем, яких десятки в країні, а таким, який має потужне історичне підґрунтя? Але для чого тоді спотворювати історію, чи не мало нам східного сусіда, який уже настільки перекрутив історичні факти, що і княгиню Анну Ярославну зробив російською і почав встановлювати пам’ятники українським князям у російських містах?

У статті не надається жодних характеристик самому фестивалю, хороший він був чи поганий – вирішувати вам самим. На порталі уже багато статей з фото та відео з події, наприклад:

– Дефіле фестивалю «Княжий»: показ сучасного етно-одягу (ВІДЕО)

– Лицарські бої на фестивалі «Княжий» (ФОТО/ВІДЕО)

– Відбувся перший день фестивалю «Княжий» (ФОТО/ВІДЕО)

Володимир СтасюкРеклама у Нововолинську