Головна Новини Нововолинська Оплата за розподіл газу: що змінилось

Оплата за розподіл газу: що змінилось

833
0

АТ «Волиньгаз» інформує, що з 1 жовтня запроваджені зміни у підході до визначення мінімального розміру річної замовленої потужності для побутових споживачів.

Про це повідомила на своєму офіційному сайті Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (Постанова держрегулятора №1659 від 12.09.2023 року).

Це означає, що тепер частина споживачів зможе менше платити за транспортування газу. Такі зміни у підході до визначення мінімального розміру річної замовленої потужності стосуються побутових споживачів, яким газопостачання припинено повністю або частково.

Наприклад, волинські споживачі, які використовують газ комплексно для опалення, підігріву води та приготування їжі можуть зекономити 43,18 грн на місяць, а це 518,10 грн на рік.

Тож тепер чимало українців зможуть економити по кілька сотень гривень на рік. У першу чергу ті споживачі, які минулого газового року споживали мінімум газу. Нагадаємо, що газовий рік – це проміжок часу з 1 жовтня по 30 вересня. Щомісячний платіж за доставку газу розраховується так само рівномірно протягом року. Вартість доставки газу розраховується індивідуально для кожного клієнта і залежить від використаного ним обсягу газу в минулому газовому році. Більше споживання газу, відповідно буде й більша оплата за послугу розподілу газу.

Ви може самостійно розрахувати плату за розподіл: весь об’єм газу, спожитий за газовий рік, необхідно розділити на 12 та помножити на тариф (1,88 грн). Нагадаємо, що з 1 січня 2021 року НКРЕКП Постановою № 2766 від 30.12.2020 встановила тариф для АТ “Волиньгаз” в розмірі 1,88 грн за 1 м куб. на місяць (з урахуванням ПДВ).

Кошти, які споживачі природного газу сплачують за доставку газу на Волині, підприємство спрямовує на повноцінне функціонування всіх служб, на поточні та капітальні ремонти газорозподільної системи. Оплату за послугу з розподілу газу необхідно здійснювати щомісяця до 20 числа. Газорозподільна компанія «Волиньгаз» вдячна кожному споживачу, який своєчасно сплачує за розподіл газу. Це вагома підтримка підприємства критичної інфраструктури та внесок у стабільну роботу газової системи регіону.Реклама у Нововолинську