Головна УСЗН інформує До уваги внутрішньо переміщених осіб!

До уваги внутрішньо переміщених осіб!

593
0

Джерело: Нововолинська міська рада

Починаючи з 1 серпня 2023 року проводяться перевірки фактичного місця проживання/перебування ВПО територіальними органами Нацсоцслужби. Такі перевірки проводяться за наявності підстав та прийнятого рішення керівника територіального органу Нацсоцслужби.

Про проведення перевірки особу має бути повідомлено не менш як за 2 календарних дні до її проведення (телефоном чи за допомогою іншого доступного засобу зв’язку). Якщо ВПО повідомила про свою відсутність у зв’язку з перебуванням у родичів або у відпустці тощо, перевірка відкладається на 2 тижні.

Якщо внутрішньо переміщена особа була відсутня за місцем фактичного проживання під час проведення перевірки — про це складається відповідний акт та особа інформується (телефоном чи за допомогою іншого доступного засобу зв’язку) про необхідність у строк до 14 робочих днів прибути до органу соціального захисту населення для ідентифікації та подання заяви у довільній формі щодо відсутності змін.

Якщо внутрішньо переміщена особа протягом 30 календарних днів після проведення перевірки не прибула до органу соціального захисту населення,  приймається рішення про тимчасове припинення надання допомоги з наступного місяця.

Припинення виплати чи відмова в призначенні допомоги 

ВПО мають бути поінформовані про припинення чи відмову в призначення допомоги з зазначенням відповідних підстав.

Інформування здійснюється:

  • поштовим зв’язком;
  • електронним зв’язком;
  • за номером мобільного телефону.

Якщо таке інформування не надійшло, але ви не отримали допомогу, рекомендуємо звертатися до  управління соціального захисту населення за місцем фактичного проживання та уточнювати причини відсутності виплат (може бути просто затримка фінансування).

Рішення органу соцзахисту населення про припинення виплат може бути оскаржено у Нацсоцслужбі або у судовому порядку.Реклама у Нововолинську