Головна Без категорії Як уникнути захворювання кором

Як уникнути захворювання кором

225
0

Джерело: Нововолинська міська рада

Кір — інфекційна, гостра вірусна хвороба. Єдиним джерелом збудника інфекції є людина, котра захворіла. Сприйнятливість до кору надзвичайно висока. 9 із 10 людей, з якими контактувала інфікована людина, теж захворіють, якщо вони не були щеплені. Занедужати можна у будь-якому віці.

Вірус кору поширюється під час кашлю та чхання, тісних особистих контактів, через предмети побуту, якими користувалась хвора людина.

Симптоми кору:

першою ознакою кору зазвичай є значне підвищення температури. На цій початковій стадії можуть виникати нежить, кашель, почервоніння очей і сльозотеча, а також дрібні білі плями на внутрішній поверхні щік. За кілька днів з’являється висип — спочатку, як правило, на обличчі та верхній частині шиї. Приблизно через три дні висип розповсюджується по всьому тілу, включно із руками та ногами. Він тримається 5–6 днів і потім зникає.

Кір може мати серйозні наслідки, особливо у дітей віком до п’яти років. Серед ускладнень кору — запалення середнього вуха (отит), запалення дихальних шляхів (бронхіт), пневмонія, діарея, енцефаліт. Ця недуга може призвести навіть до смерті.

Спеціального лікування від кору нема. Найкращий захист — вакцинація.

В Україні є комплексна вакцина від кору, паротиту і краснухи (КПК). Вона безпечна, ефективна і забезпечує тривалий захист. Для найкращого захисту дитина має отримати дві дози КПК-вакцини у віці 1 рік та 6 років. Якщо з якихось причин ваша дитина не була вакцинована відповідно до Календаря профілактичних щеплень, зверніться по консультацію до лікаря і вам зроблять щеплення.

Відмовившись від вакцинації, ви ризикуєте здоров’ям і життям своєї дитини.

Протягом 2023 року в Україні зареєстровано 43 випадки кору. На Волині з початку року зареєстровано 2 випадки кору. Враховуючи циклічність даного захворювання кожні 5-6 років за епідпрогнозами є ризик спалаху кору у 2023 році.

Закликаємо батьків обов’язково вакцинувати дітей відповідно до термінів Календаря щеплень і якомога швидше надолужити щеплення, якщо пропустили планову вакцинацію. Вакцинуватись за Календарем і надолужити пропущені щеплення можуть безоплатно усі діти до 18 років, а також дорослі з груп ризику — військові, учасники ООС, студенти, освітяни й медики.

Імунізація є питанням національної безпеки, особливо сьогодні, коли Україна перебуває у воєнному стані. Під час війни зростає імовірність спалахів багатьох інфекційних захворювань, особливо кору, що є одним із найбільш заразних захворювань.

Здоров’я українців — усіх разом і кожного зокрема — залежить від рівня охоплення щепленнями у країні. Для формування колективного імунітету необхідно, щоби рівень вакцинації досягав 95–98%.

Ольга Барна, лікар епідеміолог Нововолинського відділення Володимирського районного відділу ДУ «Волинський ОЦКПХ МОЗ»Реклама у Нововолинську