Головна Без категорії Рекомендації населенню, потерпілому внаслідок повені щодо заходів з профілактики інфекційних хвороб

Рекомендації населенню, потерпілому внаслідок повені щодо заходів з профілактики інфекційних хвороб

64
0

Джерело: Нововолинська міська рада

Під час повені існує ризик спалахів інфекційних хвороб. Прості правила гігієни допоможуть зменшити ризик підчепити збудник інфекції.

ВОДА

Перш за все, звертайтесь до органів місцевої влади з проханням забезпечити Вас питною водою та продуктами харчування гарантованої якості. За відсутності привізної питної води ні в якому разі не використовуйте для пиття воду з відкритих водойм та криниць тому, що внаслідок повені у ці джерела водопостачання могли потрапити із скотомогильників, кладовищ, вбиралень, хлівів, полів, сміттєзвалищ хвороботворні мікроби — збудники туберкульозу, лептоспірозу, черевного тифу, сибірки, вірусних гепатитів і т.д., яйця та личинки гельмінтів, цисти лямблій, дизентерійних амеб, балантидія кишкового.

Якщо постачання якісної привізної води для пиття неможливе, можна користуватися тільки добре прокипʼяченою водою. Для господарських цілей також слід користуватися тільки добре прокипʼяченою водою.

ПРОДУКТИ ХАРЧУВАННЯ

Споживати слід лише продукти гарантованої якості. Їжа повинна проходити обовʼязкову термообробку (варіння, смаження, запікання, обробка парою). Овочі та фрукти ретельно мийте кипʼяченою водою (бажано щіткою та господарським милом), потім обливайте окропом. 3 настанням теплого періоду року збільшується ризик швидкого псування продуктів, а тому слід вживати тільки свіжоприготовлену їжу. Перед прийомом їжі ретельно мийте руки з милом, руки також можна протирати зволоженими дезінфікуючими серветками.

КОМАХИ ТА ГРИЗУНИ

Комахи та гризуни можуть бути переносниками та носіями збудників інфекційних хвороб. Звертайтесь до органів місцевої влади з проханням про знищення комах та гризунів, а також проведення дезінфекції на підтоплених територіях.

ГРУНТ

Після сходу води з ґрунтового покриву: рекомендується використання землі для сільськогосподарських робіт після проведення дослідження ґрунту за мікробіологічними показниками;- провести рекультивацію земель (очистити поверхню ґрунту від сторонніх предметів (гілля, будівельних конструкцій тощо) та перекопати городи і присадибні ділянки на глибину 20-25 см; індивідуальні вигреби та вбиральні (туалети в разі переповнення водою спорожнити за допомогою асенізаційної машини та продезінфікувати хлорним вапном, або іншим дезінфекційним засобом призначеним для цього; колодязі звільнити від нанесеного бруду, почистити, спорожнити та продезінфікувати в них воду за допомогою знезаражуючих засобів, в т.ч. хлоровмісних патронів; провести дератизацію в місцях можливого скупчення гризунів; трупи загиблих тварин та птиці зібрати і здати на утилізацію спеціалізованим закладам.

ІНФЕКЦІЙНІ ЗАХВОРЮВАННЯ

У разі підозри розвитку ознак інфекційних захворювань (підвищення температури тіла, лихоманка, запаморочення, головний біль, болі у животі, нудота, пронос, нежить, кашель, пожовтіння шкіри, склер очей, висипи на тілі, поява гнійників і т.д.) терміново зверніться за медичною допомогою, не допускайте самолікування тому, що перебіг багатьох інфекційних хвороб змінний і може бути незвичним.

Памʼятайте, що зберегти здоровʼя Вам і Вашим рідним допоможуть дуже прості правила гігієни!реклама у Нововолинськ