Головна Без категорії Епідситуація щодо ГРВІ, грипу та COVID-19 у Нововолинській територіальній громаді

Епідситуація щодо ГРВІ, грипу та COVID-19 у Нововолинській територіальній громаді

144
0

Джерело: Нововолинська міська рада

За даними оперативної інформації в Нововолинській ТГ протягом 13-го тижня, з 25 по 31 березня, зареєстровано 78 випадків ГРВІ, випадки COVID-19 не реєструвалися.

У порівнянні з минулим тижнем захворюваність на ГРВІ зменшилася на 22%. Серед усіх, хто занедужав 46,1% становлять діти віком до 17 років. Госпіталізованих за останній тиждень 4 особи (100% діти віком до 17 р.). Летальні випадки від COVID- 19 та грипу не зареєстровані. Всього з початку епідсезону з 40-го по 13-й тижні по Нововолинській ТГ зареєстровано 3988 випадків ГРВІ, з них 51,5 % становлять діти; в т.ч. 319 випадків COVID-19, з них 6,9 % діти.

Щорічна вакцинація — найефективніший засіб для профілактики грипу та запобігання важким ускладненням хвороби. Одне щеплення захищає впродовж усього сезону грипу від найбільш розповсюджених і небезпечних штамів. Передусім щеплення рекомендоване людям, які входять до груп ризику: медичні працівники, вагітні, особи старше 65 років, тому, що імунітет із віком послаблюється, люди із хронічними захворюваннями, у котрих ризик ускладнень грипу значно підвищується, а також учителі та усі, хто працює в місцях скупчення людей.

Проте, вакцинація проти грипу не буде захищати від COVID-19 й навпаки. Тому у людей, з важкими супутніми захворюваннями, або у старших за віком, має бути щонайменше 2 щеплення — і від COVID-19, й від грипу. КНП «Нововолинський ЦПМСД» забезпечений вакциною Comirnaty від Pfizer для дорослих. Пункти щеплень працюють на базі амбулаторій №2 та №3, АЗПСМ Благодатне в будні дні з 9:00 до 17:00. Також проводяться виїзди мобільної бригади в установи та на підприємства для проведення профілактичних щеплень.реклама у Нововолинськ