Головна Без категорії Як уберегтися від укусів кліщів?

Як уберегтися від укусів кліщів?

80
0

Джерело: Нововолинська міська рада

Хвороба Лайма (кліщовий іксодовий бореліоз, лайм-бореліоз) – інфекційне природно-вогнищеве захворювання, збудником якого є мікроорганізми роду Борелія, які передаються при укусах іксодовими кліщами, вражає нервову систему людини, серце, опорно-руховий апарат і шкіру.

Зараження людей відбувається при укусах кліщів під час відпочинку у паркових зонах та скверах, біля лісових масивів, озер, ставків та інших водойм, при відвідуванні лісу та роботі на дачних ділянках. Від хворої людини до здорової збудник не передається, за винятком трансплацентарної передачі борелій від хворої вагітної до плода.

У природі сезонна активність кліщів спостерігається у квітні – травні та у серпні-вересні. Збираючись на відпочинок в ліс або паркові зони, необхідно дотримуватись заходів індивідуального захисту. Слід пам’ятати, що найчастіше кліщі прикріпляються до одягу людини, коли вона торкається гілок дерев, кущів, або сидить на траві. Кліщі присмоктуються до тіла людей не лише під час перебування на природі, але й через деякий час після відвідування зеленої зони, залишившись на одязі, речах. Крім того, вони можуть заноситись до житла людини з букетами квітів, собаками та іншими тваринами.

Рекомендації при відвідуванні місць, де можуть бути кліщі:

1. Одягати щільно прилягаючий одяг до тіла, бажано світлий, на довгий рукав, щоб було легше помітити повзаючих кліщів. 2.Одягати закрите взуття. 3.Голову слід покривати головним убором. 4.Необхідно залишати найменше відкритого шкірного покриву. 5.Кліщ вибирає місця для присмоктування з ніжною, тоненькою шкірою (під пахвами, в паху, біля вуха, на волосяній частині голови).

Для запобігання укусу кліща необхідно:  

1.Постійно проводити само- та взаємоогляди, особливо ретельно обстежувати ділянки тіла, покриті волоссям. 2.Використовувати засоби для відлякування кліщів – сучасні репеленти. 3.Місце для нічного сну або відпочинку на природі необхідно звільнити від сухої трави, гілок, хмизу в радіусі 20-25 м. 4.Вдома відразу змінити одяг, білизну, ретельно їх оглянути, випрати та випрасувати. Не можна залишати цей одяг біля ліжка чи спати в ньому. Витрушування одягу не позбавляє від кліщів. 5.На присадибних ділянках необхідно вчасно скошувати траву, обрізати кущі, тощо.

Якщо кліщ все-таки вчепився, самотужки видаляти його не варто, адже можна залишити у ранці його голівку з хоботком, що може спричинити хворобу. Для видалення потрібно звернутись до лікувальної установи, де процедуру проведуть професійно, оцінять ризики та при необхідності проведуть профілактику вищевказаних захворювань.

На базі Нововолинського відділення Володимирського районного відділу ДУ «Волинський ОЦПКХ МОЗ» створений пункт прийому кліщів знятих з тіла людини для дослідження на платній основі. При зверненні за медичною допомогою в лікувальні заклади, видаленого з тіла людини живого кліща необхідно помістити у флакон, пробірку, іншу чисту посудину, покласти туди ж маленький шматочок травинки та щільно закрити кришку і принести для дослідження на виявлення борелій, збудника що може викликати хворобу Лайма.

Адреса пункту прийому кліщів : м. Нововолинськ, вул. Героїв ЗСУ, 10. Порядок роботи пункту: з 09.00-13.00 год. тел. 44695 Також протягом трьох тижнів спостерігайте за своїм станом: щоденно вимірюйте температуру тіла, а в разі її підвищення чи почервоніння на шкірі, яке продовжує збільшуватися, — негайно зверніться до лікаря. Хвороба Лайма виявляється у всіх районах та містах області. На сьогодні в області нараховується понад 130 ензоотичних територій з кліщового лаймбореліозу.реклама у Нововолинськ