Головна Новини Нововолинська У Володимирі письменниця з Нововолинська презентує книжки про Роксолану

У Володимирі письменниця з Нововолинська презентує книжки про Роксолану

524
0

Дослідниця османської історії та біографій султан-українок Олександра Шутко видала нові книжки – історичний роман про Крим «Кривава Кафа» та повість для підлітків «Слідами Роксолани». Презентація відбудеться 8 червня о 15-00 у володимирській книгарні «Є».

Кандидатка мистецтвознавства Олександра Шутко – родом із Нововолинська, але тривалий час живе й працює у Києві, вивчила турецьку мову та на підставі османських архівних документів написала низку досліджень – «Роксолана: міфи та реалії» (вийшла 2017 року в перекладі турецькою в стамбульському видавництві «Kitap Yayınevi»), «Жіночий султанат: влада та кохання», «Роксолана: життєпис». Також вийшли її романи-трилогії про Роксолану й українку Хатідже Турхан, котра у ХVII столітті фактично правила Османською імперією за малолітнього сина – Мехмеда ІV. Третій султані-українці Шехсувар (Марії), яка була матір’ю Османа ІІІ, присвячений історичний детектив «Убивство в гаремі».

Вивчення біографії Роксолани надихнуло авторку написати роман у двох книгах «Кривава Кафа», в якому ідеться про дитинство та юність у Криму її чоловіка – султана Сулеймана та його родини.

Історія українки Роксолани вражає. Адже вона пройшла складний життєвий шлях – від полонянки кримського хана до дружини султана Сулеймана та матері його наступника – Селіма ІІ. Відтак у Стамбулі отримала ім’я Гюррем. За життя ця жінка листувалася із правителями Європи та Азії, мала великий вплив на політику та активно займалася благодійністю.

Про цю найвідомішу султану-українку Олександра Шутко написала кілька досліджень та роман-трилогію. «Ідея створити повість для підлітків виникла спонтанно, пояснює авторка. – Якось одна знайома зі Стамбула, яка вийшла заміж за турка, запитала мене, чи мій роман про Роксолану вже може почати читати її донька-підлітка? Замислившись, я сказала, що ще трохи зарано, адже там – чимало інтимних сцен. Саме тоді мені спало на думку познайомити з цікавою історією Роксолани й дітей. Невдовзі у видавництві «НК-Богдан» побачила світ повість «Слідами Роксолани» із чудовими ілюстраціями художника Олега Киналя, з яким ми давно співпрацюємо».

Під час презентації, модераторкою якої буде Оксана Поліщук, можна буде придбати нові книжки авторки. Також відбудеться демонстрація фотокопій листів Роксолани (любовних та дипломатичних), світлин її особистих речей та портретів.реклама у Нововолинськ