Головна Новини міста Як захиститися від холери: поради епідеміологів

Як захиститися від холери: поради епідеміологів

200
0

Джерело: Нововолинська міська рада

З червня по жовтень в Україні триває сезон підвищеного ризику захворювання на холеру, коли температура навколишнього середовища стає теплою і вологою, що є сприятливими умовами для розмноження холерного вібріону. Повномасштабна війна може стати причиною поширенню холери.

Зруйнована інфраструктура (станції водопостачання та водовідведення), масові поховання на території бойових дій у поєднанні із літнім зростанням температури підвищує ризики появи гострих інфекційних захворювань, зокрема — холери. А враховуючи те, що багато людей залишають свої домівки, тікаючи від війни з окупованих територій, переїжджають до західних областей, в тому числі й на Волинь — зростає ймовірність виникнення і поширення цього захворювання.

Протягом літнього оздоровчого періоду фахівці Нововолинського відділення Володимирського районного відділу ДУ «Волинський ОЦКПХ МОЗ» здійснюють забір зразків води для дослідження на холеру двічі на місяць у період з 1 червня по 30 вересня у чотирьох визначених точках: штучне водоймище мікрорайону Шахтарський ( м. Нововолинськ) , річка Татарка смт.Іваничі, річка Луга с. Клопочин, озеро с. Павлівка. За 2022р. згідно результатів дослідження холерний вібріон не виявлено.

Холера — це гостра діарейна інфекція, що виникає при вживанні харчових продуктів або води, заражених бактерією Vibrio cholerae О1 або О139. Холерний вібріон може зберігати життєздатність у воді протягом тривалого часу, у харчових продуктах при кімнатній температурі протягом 2-5 днів, на поверхні плодів і овочів в умовах сонячного освітлення упрожовж 8 годин, при низьких температурах та у морській воді — 2 тижні і більше, у кишечнику окремих річкових та морських тварин — протягом декількох місяців. Під час кип’ятіння холерний вібріон гине протягом хвилини, є малостійким до висушування, до прямого сонячного опромінення, є надзвичайно чутливим до дії звичайних дезінфектантів.

Джерелом збудника інфекції є людина — хворий або носій вібріонів. Холера передається фекально-оральним шляхом від людини до людини, частіше при вживанні забрудненої води, овочів, фруктів, при купанні, а також через їжу і при побутових контактах. Без належного лікування може призвести до смерті. Інкубаційний період триває від кількох годин до 5 днів. Хвороба, зазвичай, починається гостро і призводить до різкого зневоднення організму. Першими симптомами холери є діарея (частий, до 10 і більше разів на добу, пронос). При цьому людина втрачає багато рідини — до 20 літрів на добу. У результаті втрати рідини відбувається згущення крові і зневоднення організму.

Лікарі-епідеміологи нагадуть, що дотримання простих правил допоможе уникнути захворювання:

  • не купуйте продукти харчування, зокрема — рибу, у місцях стихійної торгівлі;
  • не купайтеся і не ловіть рибу у забруднених водоймах;
  • дотримуйтеся особистої гігієни, ретельно мийте руки перед тим, як брати чи готувати їжу, після відвідування туалету;
  • використовуйте чисту воду;
  • мийте овочі і фрукти перед вживанням;
  • ретельно готуйте їжу, проварюйте чи просмажуйте продукти харчування перед вживанням.
  • кип’ятіння вбиває холерні вібріони вже через 1 хвилину.

При своєчасно розпочатому лікуванні нетяжка форма холери закінчується повним одужанням. За відсутності ефективної терапії протягом 2-3 днів, в хворого може розвинутись кома, можливі летальні наслідки.реклама у Нововолинськ