Головна Без категорії Як захистити облікові записи в месенджерах та соціальних мережах?

Як захистити облікові записи в месенджерах та соціальних мережах?

140
0

Джерело: Нововолинська міська рада

На основі інформації, наданої ситуаційним центром забезпечення кібербезпеки Служби безпеки України, підготували для вас кілька рекомендацій. Тож зберігайте, щоб не загубити!

1️⃣ Месенджер «Signal» Систематично перевіряйте активні сесії акаунту: ✔️натисніть піктограму акаунту; ✔️перейміть в пункт «Прив’язані пристрої» Підозрілі чи невідомі сесії рекомендуємо закривати. Також, в меню «Конфіденційність» увімкніть пункти «Приховувати екран в перемикачі застосунків», «Блокування екрану» та встановіть затримку на блокування екрану на 1 хвилину. Крім того, для користувачів iOS рекомендуємо вимкнути пункт «Показувати виклики у розділі Недавні». З метою унеможливлення використання номеру для повторної реєстрації акаунту в Signal та доступу до повідомлень у пункті меню “Обліковий запис” увімкніть пункт “Блокування реєстрації”.

2️⃣ Месенджер «WhatsApp» Щоб забезпечити безпечне користування WhatsApp налаштуйте двохфакторну автентифікацію: ✔️перейдіть у розділ «Параметри» та оберіть «Обліковий запис»; ✔️при переході в меню «Двоетапна перевірка», керуючись підказками застосунку налаштуйте двофакторну автентифікацію, вказавши шестизначний пароль та електронну пошту. Систематично здійснюйте перевірку пристроїв, на яких авторизовано Ваш акаунт WhatsApp. Це можна зробити в меню «Підключені пристрої», а також в меню «Обліковий запис. Перейшовши в пункт «єБезпека» увімкніть функцію «Показувати сповіщення системи безпеки».

3️⃣ Месенджер «Telegram» Двохфакторна автентифікація у месенджері «Telegram» — також спосіб забезпечення безпеки. Для цього необхідно: ✔️перейти до пункту «Параметри»; ✔️у месенджері в меню «Приватність і безпека» оберіть «Двоетапна перевірка». При встановленні двохфакторної автентифікації буде запропоновано встановити пароль та електронну пошту для його відновлення. Встановлюйте складний пароль, який містить більше 8 символів, великі та малі літери, символи, цифри та не використовуйте пароль, який вже використовуєте в іншому месенджері, соціальній мережі чи електронній пошті. Також в цьому ж меню встановіть, щоб номер телефону не відображався нікому, а також автоматичне видалення акаунту після 1 місяцю відсутності. Періодично перевіряйте меню «Пристрої» на наявність невідомих Вам пристроїв з яких авторизований Ваш акаунт. Також рекомендується в меню «Дані та сховища» вимкнути автозавантаження медіа як через мобільну мережу, так і через Wi-Fi.

4️⃣ Соціальна мережа «Instagram» Для кожного облікового запису рекомендується налаштувати двохфакторну автентифікацію: ✔️відкрийте застосунок, перейдіть у «Налаштування» та відкрийте пункт «Безпека»; ✔️натиснувши на пункт «Перевірка безпеки», отримаєте рекомендації від Instagram щодо підвищення рівня захищеності вашого акаунту, зокрема можуть бути рекомендації по зміні пароля на більш надійний, підтвердження електронної пошти, мобільного телефону та встановлення двофакторної автентифікації. Встановити «Двоетапну перевірку» можна шляхом окремого додатку для автентифікації, текстового повідомлення на номер телефону чи за допомогою WhatsApp, попередньо увімкнувши отримання повідомлення за номером. Також в меню «Безпека» перейдіть до пункту «Входи в обліковий запис» та перевірте чи не було авторизації до Вашого акаунту з невідомого Вам пристрою. Рекомендується періодично змінювати пароль до облікового запису.

5️⃣ Соціальна мережа «Facebook» Захист Вашого акаунту Facebook також залежить від правильних налаштувань. Для цього: ✔️відкрийте застосунок, перейдіть до «Меню», прогортайте до низу і оберіть пункт «Налаштування»; ✔️відкрийте «Пароль і безпека». У цьому меню Ви можете перевірити важливі налаштування безпеки за рекомендаціями Facebook, а також змінити пароль, що варто робити періодично і встановлювати унікальні та складні паролі.

Також варто налаштувати двоетапну перевірку, для цього натисніть «Використання двоетапної перевірки» та керуючись рекомендаціями Facebook оберіть зручний метод двофакторної автентифікації.

Міністерство цифрової трансформації України Служба безпеки України Волинська обласна державна адміністраціяреклама у Нововолинськ