Головна RADIO_SVOBODA Кремль окупував Селидове: далі Покровськ і Запоріжжя?

Кремль окупував Селидове: далі Покровськ і Запоріжжя?

38
0

Джерело: www.radiosvoboda.org

«Ворог окупував Селидове», – повідомили аналітики проєкту DeepState 30 жовтня. Натомість, у зведенні за ту ж саму добу в Генштабі ЗСУ заяву про окупацію міста не підтвердили і зазначили, що українські військові на Покровському напрямку відбили, у тому числі, штурми у бік Селидового.

Яка тактика стала успішною для військ агресора і які наслідки матиме імовірна втрата міста для Покровського напрямку, – розбиралося Радіо Донбас.Реалії (проєкт Радіо Свобода).

Мапа проєкту DeepState наочно демонструє зміни ситуації довкола Селидового:

  • 15 жовтня з’являється «клешня» з півдня вбік села Вишневе;
  • 16 жовтня збільшується «червона зона» з півночі та північного сходу;

І далі практично щодня мапа демонструє збільшення території з півночі, сходу та півдня довкола міста, що перейшло під контроль Кремля.

Ситуація довкола Селидового станом на 22 жовтня 2024 року на мапі проєкту DeepState: російські війська штурмували місто з півночі, сходу та півдня

А 21 жовтня російські війська розпочали широкомасштабний піхотний штурм міста одразу з трьох напрямків, повідомив Віталій Миловидов, прес-офіцер 15-ої бригади НГУ «Кара-Даг» в ефірі Свобода.Ранок (проєкт Радіо Свобода).

Тактика Перед активними штурмами війська РФ накопичили особовий склад, у тому числі, за рахунок перекидання підрозділів з північної ділянки Покровського напрямку, розповів Віталій Миловидов.

За його спостереженнями, російські війська штурмували Селидове малими піхотними групами одразу з півночі, сходу та півдня, створивши чималу кількість невеликих проривів.

«Різні групи: від 5-7 чоловік і до взводу (від 15 осіб – ред.) пересуваються. Ситуація важка. Ворог обрав для себе найдієвішу тактику: штурмові дії за рахунок піхотних підрозділів невеликої чисельності, але великої кількості, з невеликим інтервалом часу і широким фронтом. Тобто, враховуючи складну географію населеного пункту, і навколишньої території: це поля чи лісосмуги, щільні та широкі, ярки, що підходять майже впритул до приватного сектору», – зазначив прес-офіцер 15-ої бригади НГУ «Кара-Даг».

За його словами, іноді в хати спочатку заходили по 2-3 військовослужбовця армії РФ. Згодом там накопичувалося більше окупантів, і вони робили спроби подальших просувань.

«Виїжджає БМП. На БМП десант. Ця БМП намагається максимально вклинитися в позицію, щоби закріпився десант. І далі це вклинення росіян намагаються розширити», – наголосив в ефірі Радіо Донбас.Реалії (проєкт Радіо Свобода) військовий оглядач Денис Попович.

Успіху військ РФ сприяла можливість постійної заміни та поповнення підрозділів, які діяли під прикриттям вогню артилерії та авіації, зазначив Роман Погорілий, співзасновник та аналітик платформи DeepState.

Чому будинки вціліли? Ця тактика постійних штурмів широким фронтом малими піхотними групами дозволила окупантам уникнути вже звичної картини зруйнованих до фундаменту багатоповерхівок, характерних для таких окупованих міст, як Бахмут, Авдіївка, Вугледар.

Те, що частина будинків в місті залишилася цілою, надає агресору певні переваги.

«Селидове – це велике місто, в ньому достатньо підвалів, там можна розквартирувати величезне число особового складу, де можна буде приховати техніку. Відповідно, це покращить їхню логістику: бо найближчі великі міста – це Новогродівка, Цукурине під ними. А Селидове покращить їхню логістику і дасть змогу підтягнути більшу кількість живої сили та техніки для того, щоб далі проводити штурмові дії на Покровськ», – зауважив Роман Микула, аналітик проєкту DeepState.

Проблеми ЗСУ Окрім традиційного для всього фронту дефіциту боєприпасів, зокрема, артилерійських, військові експерти відзначили кілька «больових точок» Сил оборони України, через які, зокрема, Кремль окупував Селидове:

  • Не вистачає бійців

«До кінця року ми маємо мобілізувати як мінімум 160 тисяч нових військовослужбовців для того, щоби ті підрозділи, які ведуть бойові дії, укомплектувати хоча би на 85 процентів… деякі підрозділи укомплектовані на 50 і менше процентів. Тому, коли ми бачимо, що якусь ділянку тримає бригада, – треба розуміти, що… фактично (за кількістю особового складу ред.) це може бути на рівні батальйону», – зазначив військовий аналітик Олексій Гетьман;

  • Зв’язок та управління

«В одній точці, де здійснюється оборона, дуже багато різних підрозділів. І завжди важко налаштувати між ними комунікацію. А поганий зв’язок, особливо у випадку міських боїв, це завжди дуже проблемно. Бо у міській забудові щільність оборони має бути дуже високою», – підкреслив Роман Пагулич, фронтовий кореспондент Донбас.Реалії (проєкт Радіо Свобода).

  • Потрібен стрижень оборони

Журналіст Юрій Бутусов пропонує так покращити оборону і управління: «На цьому напрямку потрібне зараз розгортання боєздатних бригад, які можуть стати стрижнем оборони. І ці бригади мають отримати значно більше сил, людей, техніки. І треба ті бригади, які мають нижчу боєздатність, віддавати в управління боєздатним. Тобто, збільшувати штат бригад».

Селидове: воєнні злочини 24 жовтня в Офісі генпрокурора України розпочали розслідування за фактом убивства чотирьох полонених з НГУ.

Виявили тіла вбитих українських військовослужбовців

Офіс генпрокурора

«6 жовтня 2024 року четверо військових Національної Гвардії України виконували службово-бойові завдання на позиціях в районі м. Селидове. Близько 13:00 окупаційні війська розпочали штурм укріплень, під час якого захопили наших захисників у полон. У подальшому представники ЗС РФ записали допит поранених беззбройних нацгвардійців на відео. Наступного дня Сили оборони повернули втрачені позиції та у ході проведення пошукових заходів виявили тіла вбитих українських військовослужбовців», – повідомили в Офісі генерального прокурора.

Ворог розстріляв двох жінок

Офіс генпрокурора

27 жовтня в офісі генпрокурора України повідомили про початок розслідування за фактами вбивства у місті цивільних жителів та розстрілу цивільного автомобіля.

«За даними медіа, ворог розстріляв у місті двох жінок. Також, як зазначають інтернет-ресурси, в районі приватного сектору, що практично не постраждав від активних бойових дій, знаходяться тіла загиблих цивільних. Тобто ці вбивства відбувалися, попередньо, вже після взяття під контроль цих територій супротивником», – зазначили в Офісі генпрокурора .

Куди далі Військові експерти сходяться на тому, що після окупації Селидового у російських військ є кілька варіантів просування. При чому, вони можуть реалізувати ці варіанти одночасно:

  • Рух на північ для створення загрози південному флангу оборони Покровська;
  • Рух на захід для виходу на адміністративні кордони Запорізької області.

«Наступна ціль буде, звичайно, Курахове в цьому році. І вони будуть йти на Покровськ-Мирноград. Ударом з півдня вони будуть обходити та охоплювати наше угруповання в цих містах. І одночасно цим ударом з півдня обріжуть наші комунікації: там є магістралі, які ведуть на південь Донбасу, на те ж Курахове… І одночасно ворог буде згортати фронт, йдучи на захід, на Велику Новосілку і буде намагатися захопити ще й цей районний центр Донецької області і вийти на кордони із Запорізькою областю», – прогнозує Юрій Бутусов.

ОСТАННІЙ ВИПУСК РАДІО ДОНБАС.РЕАЛІЇ:

Ми працюємо по обидва боки лінії розмежування. Пишіть нам на пошту Donbas_Radio@rferl.org, у фейсбук, телеграм або вайбер за номером +380951519505. Якщо ви пишете з окупованих територій, ваше ім’я не буде розкрите.




реклама у Нововолинськ