“Перехоплення російських ракет над Україною. Сікорський відповів, коли в НАТО обговорять цю можливість 5 листопада, 09:48 Поділитися: Сікорський припустив, що питання перехоплення ракет над Україною обговорять найближчим часом (Фото: МЗС Польщі) Можливість перехоплення російських ракет над Україною можуть обговорити наступного тижня — на найближчому засіданні НАТО на рівні міністрів. Про це заявив глава міністерства закордонних справ Польщі Радослав Сікорський в інтерв’ю”, — повідомляє: ua.news
Сікорський припустив, що питання перехоплення ракет над Україною обговорять найближчим часом (Фото: МЗС Польщі)
Можливість перехоплення російських ракет над Україною можуть обговорити наступного тижня — на найближчому засіданні НАТО на рівні міністрів.
Про це заявив глава міністерства закордонних справ Польщі Радослав Сікорський в інтерв’ю TVN24.
«Це питання домовленостей і обговорень у рамках групи наших союзників. У нас є новий генеральний секретар НАТО. Наступна міністерська зустріч країн НАТО відбудеться наступного тижня», — заявив Сікорський, додавши, що, можливо, це питання буде на порядку денному переговорів.
«Шлях до перемоги ще існує». Понад 100 західних діячів закликали убезпечити Україну від «мюнхенської змови» незалежно від виборів у США
Відповідаючи на запитання щодо можливості збивати російські ракети, що летять у бік Польщі, ще до того, як вони потраплять на її територію, Сікорський наголосив, що це дискусія про те, де починається і закінчується право на самооборону.
«Чи маємо ми право збити таку ракету тільки після того, як вона вже буде над нашою територією? Тоді немає жодних сумнівів, тільки тоді може статися те, що сталося в Пшеводуві», — заявив Сікорський, підкресливши, що уламки такої ракети можуть завдати шкоди, травмувати когось або вбити.
Раніше глава МЗС Польщі називав право членів НАТО збивати російські ракети «конституційним обов’язком» країн, що межують з Україною.
Обговорення можливості того, що Польща збиватиме російські ракети і дрони над Україною
8 липня Україна і Польща уклали угоду про гарантії безпеки. Серед іншого, вона передбачає можливість перехоплення ракет і дронів у повітряному просторі України, випущених у напрямку Польщі.
10 липня міністр національної оборони Польщі Владислав Косиняк-Камиш заявив, що його країна не буде збивати російські ракети над заходом України без відповідного рішення НАТО.
13 липня міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що Варшава розглядає пропозицію збивати на території західних областей України російські ракети.
15 липня проти цього висловився генсек НАТО Єнс Столтенберг.
18 липня президент України Володимир Зеленський на саміті Європейського політичного співтовариства згадав, що у квітні партнери допомогли Ізраїлю відбити масований комбінований удар Ірану, і закликав допомогти так само й Україні. У відповідь канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що про це «не може бути й мови».
16 жовтня повідомлялося, що США не розміщуватимуть у Східній Європі систему перехоплення ракет середньої дальності THAAD, щоб допомагати Україні збивати російські ракети і дрони, як це роблять в Ізраїлі.