Головна Без категорії Вчені вперше дослідили зразки ґрунту з темного боку Місяця

Вчені вперше дослідили зразки ґрунту з темного боку Місяця

26
0

Джерело: www.volynnews.com

Вчені вперше дослідили зразки ґрунту з темного боку Місяця

Науковці проаналізували ґрунт і породу, добуті на зворотному боці Місяця в рамках місії Китаю Chang’e 6 в червні 2024 року. Зразки показують, чим відрізняються дві сторони супутника Землі.

Про це пише CNN, посилаючись на дослідження, опубліковане в журналах Nature і Science.

КНР першою доставила проби ґрунту з того боку Місяця, що неможливо побачити із Землі. Роботизований зонд зібрав 1,9 кілограма матеріалу. Вік переважної більшості вулканічної породи – близько 2,8 мільярда років. Це означає, що місцевість, де приземлився китайський апарат, була вулканічно активною.

Попередній аналіз ґрунту, взятого з видимого боку Місяця під час програм Apollo (NASA) і «Луна» (Росія), не показав такої активності. Місії 1960–1970 років розкрили людству таємницю утворення Місяця, а також той факт, що колись він був повністю вкритий магмою.

Базальтова порода з темного боку Місяця молода, як порівняти з ранніми зразками, вік яких перевищував 3 мільярди років, каже Клайв Ніл, професор Університету Нотр-Дам і співавтор статті у Science.

«Доволі молодий вік базальтів [знайдених під час місії Chang’e 6] викликає подив. Вони майже не містять радіоактивних елементів. Це наштовхує на питання, як і чому взагалі були сформовані ці породи», – розповів Ніл.

Читати ще: У космос запустили перший в світі дерев’яний супутник: чому це важливо

Надбання місії також допоможе науковцям вивчати історію вулканічної активності темного боку Місяця, каже автор статті в Nature Кіулі Лі. Дистанційне зондування раніше показувало, що зворотна сторона має інший рельєф і товстішу кору. Відрізняється й розподіл базальту, а також концентрація торію – радіоактивного елементу, що міститься в гірських породах.

За словами науковця Інституту Науки Карнегі у Вашингтоні Річарда Карлсона, результати досліджень свідчать, що Місяць мав рідку поверхню з магми довше, ніж вважалося.

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу




реклама у Нововолинськ