Джерело: www.bbc.com
Автор фото, Глухів.Сіті
Підпис до фото, 43-річна Тетяна та її сини – 20-річний Нікіта і 7-річний Василь загинули під час удару російських дронів 27 хвилин(и) тому
У Глухові на Сумщині під час удару російських безпілотників у ніч на 19 листопада загинула мама і двоє її синів. Батько родини вижив.
Загалом під час атаки загинули 12 людей і ще 11 постраждали, серед них двоє дітей. Рятувальні роботи, які тривали з ночі понеділка, завершили лише о пʼятій вечора наступного дня. Найбільший удар прийшовся по гуртожитку, де жили втікачі з прикордоння, які шукали прихистку у безпечнішому місті.
Загибла родина нещодавно переїхала до Глухова з села Уланово прикордонної Есманьської громади у пошуках безпечнішого місця.
Але пізно ввечері 18 листопада гуртожиток, де вони мешкали, атакували російські дрони.
43-річна мати Тетяна та її сини – 20-річний Нікіта і 7-річний Василь загинули. Молодший син не дожив кілька років до свого восьмого дня народження, повідомляє місцеве видання “Глухів. Сіті”.
Живим залишився лише батько родини.
За словами односельчанки родини, він повернувся із заробітків лише напередодні.
Автор фото, ДСНС
Підпис до фото, Під час атаки загинули 12 людей і ще 11 постраждали, серед них діти Під час обстрілу гуртожитку загинула ще одна сім’я – 83-річна жінка та її 59-річний син.
Під час удару пошкоджено дві багатоповерхівки і лікарня, повідомли військові оперативного командування “Північ”. У гуртожитку, куди влучив дрон, зруйнований цілий підʼїзд.
У цьому гуртожитку жило багато родин, яких евакуювали з прикордоння Сумщини, розповів BBC Україна головний редактор “Глухів.Сіті” Олександр Соломко.
Це мешканці Есманьської і Глухівської громади, розташованої всього за пʼять кілометрів від кордону. Росіяни постійно били з мінометів по цих селах, і людей вивезли, каже Соломко.
Хоча і сам Глухів розташований за 10 км від кордону.
Як стався удар
“В 23:20 ми почули звук шахеда, який знижувався, і вибух”, – розповідає Соломко. Він мешкає у сусідньому з гуртожитком будинку.
За словами чоловіка, перший дрон збила протиповітряна оборона, але буквально через кілька секунд стався другий удар. Було зрозуміло, що це “приліт”.
Автор фото, Національна поліція
Підпис до фото, Російський безпілотник зруйнував цілий підʼїзд гуртожитку “Ми побачили пʼятиповерховий будинок, середини якого не було, – розповідає Соломко, який майже одразу опинився на місці удару. – Була паніка, крики”.
Згодом на місце прибули рятувальники, почали збиратися родичі постраждалих. І в цей момент вони знову почули звуки шахедів над головою.
Протягом ночі над місцем удару кружляли з десяток шахедів, розповів Соломко.
Удар прийшовся прямо по підʼїзду, де мешкали переселенці, додає чоловік. Там не було військових, а взагалі у гуртожитку мешкали викладачі Глухівського медколеджу.
“Два шахеди прямо в один підʼїзд, я не думаю, що це збіг”, – додав Соломко.
Лише день тому, 17 листопада, від ракетного удару по житловому будинку в Сумах загинули 11 людей, серед них двоє дітей – 9-річний Ілля та 14-річна Анастасія.
Чому Росія обстрілює Сумщину
Сумщина лежить на кордоні з Бєлгородською та Курською областями Росії та регулярно зазнає ударів цілим арсеналом зброї – дронами, ракетами, керованими авіабомбами. Туди також досягає російська артилерія.
Починаючи з серпня, коли ЗСУ почали операцію в Курській області, обстріли Сумщини дійсно активізувалися, розповів ВВС Україна військовий експерт Михайло Жирохов.
“Для росіян удари по тилових районах є одними з пріоритетних, щоб знищити логістику угрупувань. Тому вони стріляють не тільки по самих Сумах, а по всій області”, – каже експерт.
Весною цього року, коли росіяни почали повторний наступ на Харківську область, російський президент Володимир Путін охарактеризував це як спроби створити “буферну зону” на українській території, нібито щоб захистити Бєлгород від українських ударів.
Автор фото, ДСНС
Підпис до фото, Російські військові щодня атакують Сумщину ракетами, дронами і КАБамиЖирохов каже, що сил та засобів, щоб створити “буферну зону” на Сумщині, в росіян “абсолютно точно немає”.
Натомість вони під час обстрілів “знищують інфраструктуру, намагаються знайти склади, розташування особового складу, позиції ППО”, додає експерт.
“Те, що (під час цих обстрілів. – Ред.) росіяни попадають по місцевих – на жаль, їхня стандартна практика, але я поки що не бачу, щоб це було цілеспрямовано, от як на Чернігівщині, де населення цілеспрямовано витісняють з прикордонних населених пунктів”, – каже Жирохов.
Підписуйтеся на нас у соцмережах