Четвер, 21 Листопада, 2024
Головна Без категорії Чому дозвіл Байдена бити по Росії не згуртував союзників України – Bloomberg

Чому дозвіл Байдена бити по Росії не згуртував союзників України – Bloomberg

40
0

Джерело: www.bbc.com

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото, Європейські лідери вже не орієнтуються на політику президента Байдена28 хвилин(и) тому

Рішення Джо Байдена дозволити Україні бити по цілях вглибині Росії не змогло залучити ширшу підтримку Києва з боку союзників. Це вже свідчить про ослаблення впливу президента, який йде, пише Bloomberg.

Щойно стало відомо про дозвіл Байдена щодо ракет, вказує видання, увага перемістилася на Німеччину, Францію і Британію, які теж мають ракети дальнього радіусу дії, про які так просив Київ.

Автори статті нагадують, що канцлер Німеччини Олаф Шольц зазвичай діяв у згоді з Байденом, навіть попри занепокоєння щодо реакції Кремля.

Однак у понеділок Шольц дав зрозуміти, що цього разу рішення Байдена недостатньо, щоб переважити побоювання щодо подальшої ескалації.

Над рішенням нависає обраний президент Дональд Трамп, який дав зрозуміти, що відмовиться від повної підтримки Зеленського і змінить розстановку сил у війні, зазначає Bloomberg.

Підписуйтеся на нас у соцмережах

Президент Франції Емманюель Макрон у кулуарах саміту G20 в Ріо-де-Жанейро заявив журналістам, що Байден ухвалив “гарне рішення”, дозволивши Україні застосовувати вироблену в США зброю для ударів по Росії.

Водночас французька та британська делегації були дуже обережними у своїх позиціях.

Радники британського прем’єра Кіра Стармера відмовилися розповісти про свою політику щодо використання британських ракет Storm Shadow, хоча раніше Стармер заявляв, що виступає за постачання деяких з них Україні.

Для Зеленського буде величезним розчаруванням, якщо Стармер не наслідує приклад Байдена, пише Bloomberg із посиланням на неназваного українського чиновника.

Французькі посадовці в Ріо схвалили рішення США, однак не розповіли, чи дозволить Франція Києву застосовувати свої далекобійні ракети проти цілей у Росії, і чи будуть поставлені ще ракети.

Автор фото, Getty Images

Підпис до фото, Ракети ATACMS можна запускати з установок HIMARS, які з літа 2022 року стоять на озброєнні української арміїПолітика США різко зміниться, щойно Трамп обійме посаду в січні, вказують автори статті.

І це проблема для європейських лідерів, які намагаються вивіряти свою підтримку Україні й орієнтуються на Вашингтон.

Тоді як багато республіканців у Конгресі пообіцяли продовжувати підтримувати Україну, Трамп і його команда чітко дали зрозуміти, що хочуть припинення війни і мають намір змусити обидві сторони сісти за стіл переговорів.

Але, як зазначає видання, проблема в тому, що президент Росії Володимир Путін не виявив інтересу до компромісів.

Зеленський заявив союзникам, що змусити Путіна почати переговори може більша вогнева потужність. Для цього необхідно дати українцям більше військової підтримки і знову поставити Росію в скрутне становище.

Але перспектива того, що Трамп звернеться до Путіна, вже змінює стимули для інших союзників України і викликає боротьбу за вплив напередодні потенційних мирних переговорів, пише Bloomberg.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц провів першу за останні два роки телефонну розмову з Путіним і закликав його до переговорів.

Лідер Туреччини Реджеп Таїп Ердоган розробив план із заморожування російсько-української війни на нинішніх лініях фронту. Його пропозиція, як раніше писало Bloomberg, передбачає, що Україна щонайменше на 10 років відкладе переговори про членство НАТО.

Президент Франції Еммануель Макрон зустрівся на полях G-20 у понеділок з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим і потиснув йому руку.

Удари вглиб Росії

Днями західні журналісти написали з посиланням на власні джерела, що влада США вже надала дозвіл Україні бити американськими далекобійними ракетами вглиб території Росії. Офіційного підтвердження цього поки що немає.

За версією західних ЗМІ, зокрема телекомпанії CBS (партнер ВВС в США), президент Джо Байден ухвалив це рішення у відповідь на відправку північнокорейських військових на допомогу Росії до Курської області. Начебто цей крок Заходу націлений на те, щоб утримати Пхеньян від відправки нових військових частин.

Офіційної інформації, чи може Україна застосовувати західні ракети в інших російських регіонах, крім Курщини, немає.

Також відсутнє публічне підтвердження від влади Британії і Франції про зняття аналогічного обмеження на застосування їхніх крилатих ракет Storm Shadow/Scalp по території Росії.

Українська влада також не оголошувала про ці кроки. Щоправда, президент Володимир Зеленський у своєму вечірньому відеозверненні 17 листопада наголосив, що такі рішення “не треба анонсувати в ЗМІ”.

“Але ударів завдають не словами, такі речі не анонсують. Ракети самі за себе скажуть”, – сказав він.

В Кремлі вже заявили, що можливі удари західними ракетами по РФ – це “новий виток напруги”.




реклама у Нововолинськ