“В’єтнам видав Білорусі колишнього бійця полку Калиновського, який воює на боці ЗСУ 20 листопада, 22:43 Поділитися: Василь Веремейчик (Фото: Скриншот видео ОНТ via Зеркало) Білоруський телеканал ОНТ повідомив про екстрадицію до Білорусі затриманого у В’єтнамі Василя Веремейчика — 34-річного колишнього офіцера білоруської армії та колишнього бійця полку Кастуся Калиновського, який воює на боці України. Про це у середу, 20 листопада, пише”, — повідомляє: ua.news
Василь Веремейчик (Фото: Скриншот видео ОНТ via Зеркало)
Білоруський телеканал ОНТ повідомив про екстрадицію до Білорусі затриманого у В’єтнамі Василя Веремейчика — 34-річного колишнього офіцера білоруської армії та колишнього бійця полку Кастуся Калиновського, який воює на боці України.
Про це у середу, 20 листопада, пише Зеркало.
Начальник слідчого управління КДБ Білорусі Костянтин Бичек заявив, що Василя Веремейчика екстрадували на запит білоруської сторони «в межах міжнародного співробітництва». Причиною стало його перебування в розшуку через службу в полку Калиновського. Точних дат затримання і передачі Веремейчика Бичек не уточнив.
У Telegram-каналі Блок Прокоп’єва — Єгорова повідомили, що Василя Веремейчика, делегата Координаційної ради, за інформацією місцевої поліції, екстрадували до Білорусі 14 листопада. Зазначається, що формальною причиною його затримання стала участь у бійці.
Після майже двох років ізоляції. Ув’язненій білоруській опозиціонерці Колесниковій дозволили зустрітися з батьком
У 2020 році Василь Веремейчик підтримав протести в Білорусі, а згодом виїхав до України. З початком повномасштабного вторгнення Росії він приєднався до полку Калиновського.
Пізніше Веремейчик переїхав до Литви, але йому відмовили у посвідці на проживання через його минулу службу в білоруській армії.
Чоловіку загрожує до 15 років позбавлення волі за службу в полку Калиновського (білоруська влада оголосила його терористичною організацією).
20 листопада стало відомо, що самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко у середу, 20 листопада, вирішив помилувати ще 32 політв’язнів. Відомо, що усіх людей було засуджено у справах про так званий екстремізм.