Головна Без категорії «Ця книжка про зростання мене як письменника»: у Луцьку відбулася зустріч з...

«Ця книжка про зростання мене як письменника»: у Луцьку відбулася зустріч з Артемом Чехом

40
0

Джерело: www.volynnews.com

Днями до Луцька завітав Артем Чех з презентацією книги «Пісня відкритого шляху». На події, яку організувала Літературна платформа «Фронтера», майже сотня людей протягом двох годин мали змогу дізнатися про історію написання роману, а також поспілкуватися з автором.

Розмову модерував Артем Албул – автор ютуб-каналу «Клятий раціоналіст». Зустріч видалася дружньою та ненапруженою, насиченою самоіронією автора, цікавими секретами робочого процесу та рефлексією сьогодення.

Цьогоріч «Пісня відкритого шляху» вийшла у видавництві Meridian Czernowitz. Роман потрапив у довгий список «Книги року BBC-2024».

Анотація до книги починається так: «Артем Чех знову написав про війну – і знову не про ту. Тобто не про цю». Це багатошаровий роман, який поєднує пригодницький вестерн і філософське дослідження самоідентифікації. Головний герой, український кріпак Гнат, після Кримської війни потрапляє до Америки, де бере участь у Громадянській війні на боці Півночі. Його подорож стає метафорою пошуку свободи та відповідей на питання, хто він є, а також роздумів про українську культуру, дружбу й людські цінності.

Читати ще: Вірші від Жадана, святковий концерт та виставка: як Луцьк відзначив День Гідності та Свободи. Фоторепортаж

«Ця книжка про зростання мене як письменника», – зазначив Артем.

За його словами, це певне зрушення – відійти від звичної теми його фізичного зростання, але привнести в роман частку дитинства. Автор захоплено розповідає про юначий захват американською історією та мапу Мангеттена над ліжком.

Чех розповідає про своє скрупульозне ставлення до описовості та деталей, проговорюючи все – аж до кольору ґудзиків однострою, адже для нього було дуже важливо, аби найменша згадка була правдивою. Заради цього автор проводив багато часу в бібліотеках та архівах.

Читати ще: «У СРСР не писали про воїнів». Вахтанг Кіпіані в Луцьку – про найбільший меморіал українських воїнів за кордоном

Він розповів, як змінилося його розуміння війни за час служби і як це повпливало на закінчення роману.

«Якби я дописав роман у 2021 році, він був би значно поверховішим», – зізнається письменник.

Артем Чех – військовослужбовець, тож йшлося й про початок повномасштабного вторгнення та його рішення йти у військо. Під час зустрічі автор зізнався, що наразі працює над двома матеріалами про сучасну війну в Україні.

Під час події всі присутні вшанували пам’ять людей, які загинули від рук росіян, хвилиною мовчання та запалили свічки у пам’ять про жертв Голодомору.

В кінці глядачі мали можливість поставити письменнику запитання. Одразу опісля відбулася автограф-сесія, де всі охочі мали можливість підписати книги та зробити фото з гостями.

Презентація відбулася у мистецькому просторі «Ангар». Стратегічний партнер – платформа «Алгоритм дій».

Довідка.

Артем Чех – український письменник, військовослужбовець Збройних сил України. Автор книг «Точка нуль», «Район «Д» «На великій землі», «Хто ти такий?» та інших.

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу




реклама у Нововолинськ