“Південна Корея відмовилася продати Україні зброю — SBS 28 листопада, 15:46 Поділитися: Вертоліт AH-64E Apache південнокорейської армії на навчаннях, 30 жовтня 2024 року (Фото: REUTERS/Kim Hong-Ji) Українська делегація на чолі з міністром оборони Рустемом Умєровим під час візиту до Південної Кореї висловила готовнсть придбати зброю, але їм відмовили. Як пише місцеве видання SBS, делегація з України не просила надати озброєння безоплатно”, — повідомляє: ua.news
Вертоліт AH-64E Apache південнокорейської армії на навчаннях, 30 жовтня 2024 року (Фото: REUTERS/Kim Hong-Ji)
Українська делегація на чолі з міністром оборони Рустемом Умєровим під час візиту до Південної Кореї висловила готовнсть придбати зброю, але їм відмовили.
Як пише місцеве видання SBS, делегація з України не просила надати озброєння безоплатно, йшлося про закупівлю, однак уряд Південної Кореї у відповідь висловив своє небажання.
Журналісти з посиланням на джерела в уряді повідомляють, що йшлося про зенітні ракетні комплекси Cheongung та інші засоби протиповітряної оборони, зокрема радіолокаційні системи та протиартилерійський радар.
Також Україна озвучила запит на 155-мм артилерійські снаряди. Представники деяких оборонних компаній заявили журналістам, що отримали запит з України про продаж зброї. Однак Міністерство національної оборони вказало компаніям на необхідність утриматися від контактів в індивідуальному порядку.
Уряд Південної Кореї вважає, що через експорт зброї в Україну існує великий ризик порушення законів про зовнішню торгівлю, які обмежують експорт у зони бойових дій. Також повідомляється, що через високий попит і експортні зобов’язання поставки систем Cheongung раніше 2030 року неможливі.
«Вони готові до кроків». З чим Умєров може повернутися з Південної Кореї і що запропонує натомість — інтерв’ю з експослом у Сеулі
У середу, 27 листопада, до Сеула прибула українська делегація на чолі з міністром оборони Рустемом Умєровим і провела зустріч із президентом Південної Кореї Юн Сук Йолем — на тлі повідомлень ЗМІ про те, що метою візиту було отримання Києвом підтримки у вигляді зброї.
Згідно з останніми опитуваннями, жителі Південної Кореї виступають проти прямих поставок зброї в Україну — незважаючи на відновлення прохань з боку Києва і західних союзників після того, як війська Північної Кореї беруть участь у війні на боці Росії.
Реакція Південної Кореї на відправлення військ КНДР для участі у війні РФ проти України
У розвідці Південної Кореї заявили, що КНДР вирішила відправити на війну проти України 12 тисяч солдатів, включно з підрозділом спеціального призначення.
22 жовтня стало відомо, що Південна Корея розглядає можливість відправки своїх військових в Україну після того, як КНДР відправила війська на підтримку РФ. Повідомлялося, що уряд і військові Південної Кореї «розглядають план відправки відповідної кількості персоналу, включно з офіцерами розвідки, що спеціалізуються на Північній Кореї, та експертами з ворожої тактики» в Україну.
Уряд Південної Кореї також розглядав можливість військової підтримки України.
При цьому пріоритет буде віддано оборонній зброї, а не летальній. Якщо ж летальна зброя буде надана, Південна Корея спочатку розгляне можливості її відправки в Україну непрямим шляхом.