Джерело: www.bbc.com
Автор фото, HANDOUT
Підпис до фото, 39-річна Джина свідомо вирішила стати матір’ю-одиначкою
- Author, Емі Вокер
- Role, BBC News
- 2 годин(и) тому
Згідно з новими даними, кількість самотніх жінок, які проходять ЕКЗ або штучне запліднення у Великій Британії, за десятиліття зросла більш ніж утричі.
Експерти та жінки, які свідомо вирішили стати матерями-одиначками, кажуть, що такому зростанню сприяє те, що все більше жінок відкладають народження дітей до старшого віку та не знаходять до того часу стабільного партнера.
Ми поговорили про це з матерями, які вирішили створити сім’ю самостійно.
Джина, 39 років: Мене влаштовувало робити це на власних умовах
Джина каже, що вперше почала серйозно думати про те, щоб стати матір’ю-одиначкою, коли пройшла оцінку фертильності у 35 років.
Вона пригадує, що після отримання результатів подумала про себе: “Добре, для мого віку у мене хороша фертильність… Я хочу це зробити”.
“Я час від часу зустрічалася з чоловіками, але відчула, що краще робитиму це сама, ніж підтримувати з кимось стосунки невідомо скільки та думатиму, чи хочу мати з ним дітей чи ні, чи в мене ще є для цього час, і чи не залишуся я все одно у підсумку матір’ю-одиначкою”, – каже Джина.
Автор фото, HANDOUT
Підпис до фото, Синові Джини зараз два рокиВона пройшла внутрішньоматкову інсемінацію з використанням донорської сперми – лікування фертильності, яке передбачає введення сперми безпосередньо в матку під час овуляції. Це коштувало близько 1500 фунтів стерлінгів, і вона завагітніла у 2021 році.
Її підтримувала родина – сестра була разом із нею під час УЗД з визначення статі, а мама стала її партнеркою по пологах. Джина каже, що не пам’ятає, щоб хвилювалася через перспективу бути самотньою матір’ю.
“Мене влаштовувало робити це на власних умовах”, – додає вона.
Після того як у 2022 році у неї народився син, вона переїхала з Йоркшира додому в Нортумберленд, щоб було легше впоратися із доглядом за дитиною.
“Бувають моменти, коли важко, – зізнається вона. – Але я просто продовжую робити свої справи, тому що мені більше нема на кого злитися”.
“Якщо у тебе в житті такий період, коли ти хочеш мати дитину, і у тебе є любов і підтримка, навіщо чекати на чоловіка?” – вважає Джина.
Софі, 46 років: Ти розумієш, що твій годинник цокає
Софі каже, що після 30 років вона жила “справді насиченим, веселим і щасливим життям”, але коли їй виповнилося 40, у неї почалися побоювання, що вона ніколи не стане матір’ю.
“Ти розумієш, що твій годинник цокає, і це не сталося так, як ти собі уявляла”, – каже вона.
Вона вирішила спробувати народити дитину самостійно, спочатку через внутрішньоматкову інсемінацію, але у неї стався викидень.
Потім вона заморозила свої яйцеклітини і вирішила самостійно зробити ЕКЗ. Коли в 2021 році їй успішно пересадили заморожений ембріон, вона зустрічалася з одностатевою партнеркою, разом із якою вони є законними батьками Марти.
Автор фото, CLAIRE LONG
Підпис до фото, Донька Софі Марта народилася в результаті перенесення замороженого ембріонаАле Софі, яка витратила на весь процес близько 30 000 фунтів стерлінгів, вважає себе “матір’ю-одиначкою”.
Софі, яка служить у Британських ВПС, каже, що під час вагітності та на ранніх стадіях материнства у неї ніколи не було справжньої паніки і, звичайно, вона ні про що не шкодує.
Дехто ставив її рішення під питання, зокрема консультант, який сказав їй: “Ти народжуєш дитину, у якої буде лише одна матір. Що буде, якщо вона помре?”
“Я цілком поважаю його думку, але тепер, коли Марті виповнилося два роки, я знаю, що ми маємо особливий зв’язок. У неї дуже стабільне життя”, – каже Софі.
Вона вже розповіла Марті, як вона була зачата, і каже, що продовжуватиме “відкрито говорити про все” з нею, коли вона зможе зрозуміти більше.
Але вона додала, що бути матір’ю-одиначкою – це непростий вибір.
“Ви самі приймаєте всі рішення, ви самі турбуєтесь, вам нема з ким обмінюватися ідеями, але … ви розумієте, наскільки ви сильні, коли дитина хворіє, а ви зовсім не спите”, – каже вона.
Мішель, 42 років: Народження дітей має часові обмеження, романтика – ні
Шлях Мішель до народження двох дітей за допомогою донора сперми почався з припинення стосунків.
“Я була з партнером протягом тривалого часу, і я завжди знала, що хочу мати дітей. Але він цього не захотів”, – сказала Мішель.
“Коли ці стосунки завершилися, я зрозуміла, що мені 38 років, я насправді не маю часу, щоб знайти людину і дозволити стосункам розвиватися природним шляхом”, – додає вона.
Замість того, щоб відкласти спроби народити дитину, Мішель вирішила відкласти побачення з чоловіками.
“Частина [життя], що стосується народження дітей, обмежена в часі, тоді як здатність знайти романтичного партнера в часі не обмежена”, – каже вона.
Вона заплатила 1800 фунтів стерлінгів за внутрішньоматкову інсемінацію за допомогою донорської сперми і завагітніла.
Безпосередньо перед народженням сина в 2021 році вона переїхала пожити до мами, тому вона “справді виспалася і одяг був випраний”, каже Мішель.
“Робити це з партнером чи без нього має свої плюси та мінуси”, – вважає вона.
“Все на твоїх плечах, ти не можеш піти випити кави з подругою без дитини. Ти завжди включена”, – каже Мішель.
З іншого боку, вона додає, що могла самостійно приймати всі рішення щодо імені, місця проживання та способу виховання дитини.
У 2023 році таким же методом зачаття у неї народилася дочка.
Зараз вони утрьох живуть у Мілтон-Кейнсі, і в ті дні, коли Мішель працює, діти ходять у садочок.