“Україна вивчає європейські моделі виборчого права, включно з електронним голосуванням. Це робиться з метою проведення виборів після закінчення російсько-української війни. Про це повідомляє Politico. Видання зазначає, що проведення вільних і справедливих виборів матиме ключове значення для нормалізації обстановки в країні, охопленій війною, і, зокрема, для її прагнення вступити до Європейського союзу. Про те, що влада”, — повідомляє: ua.news
Україна вивчає європейські моделі виборчого права, включно з електронним голосуванням. Це робиться з метою проведення виборів після закінчення російсько-української війни.
Про це повідомляє Politico.
Видання зазначає, що проведення вільних і справедливих виборів матиме ключове значення для нормалізації обстановки в країні, охопленій війною, і, зокрема, для її прагнення вступити до Європейського союзу.
Про те, що влада розглядає моделі виборчого права, у коментарі виданню повідомила Олена Шуляк, голова Комітету з питань організації державної влади в українському парламенті.
«Нам необхідно зрозуміти, як ми можемо провести вибори демократичним шляхом, використовуючи найкращі та найефективніші практики», – заявила вона.
Шуляк підкреслила, що Україна зараз має величезну проблему з виборцями, оскільки люди виїхали за кордон.
«За різними оцінками, тільки внутрішньо переміщених осіб – 6,5 млн людей», – зазначила вона.
Politico пише, що навіть після війни однією з головних головних проблем у країні залишиться забезпечення можливості голосування громадянам, які розкидані по всьому світу, включно з окупованими територіями, які захопила росія.
«Де вони зараз, де вони будуть голосувати – всі ці питання потрібно вирішувати», – додала Шуляк.
Вона продовжила, що з цією метою українські чиновники вивчають різні європейські моделі виборів, щоб впровадити практику, яка дала б змогу в нашій країні проводити вільні та справедливі вибори після закінчення війни.
«Нас цікавлять нюанси електронного голосування і технічна оцінка інших альтернативних варіантів голосування, зокрема з точки зору ІТ-безпеки», – заявила вона.
Олена Шуляк поінформувала, що депутати розглядають також голосування поштою, особисте голосування за кордоном у день виборів, голосування за довіреністю та онлайн-голосування.