Джерело: www.volynnews.com
Про це пише LiveScience.
На даний момент шолом виставлений у Лондоні у Британському музеї. Він складається з шийного щитка, маски, нащічників та ковпака. Для виготовлення шолома використовувався сплав міді та заліза з додаванням олова, золота та срібла. Обладунок був покритий емаллю та інкрустований гранатами. При вазі 2,5 кг він має висоту 31,8 см.
Найбільш майстерно виготовленою виявилася маска шолома. Майстер зробив брови із срібного дроту, після чого прикрасив їх зображеннями кабанів та гранатами. Вуса на масці вигравірувано з міді. Крім цього, на ній присутній виступаючий ніс. Через багаті деталі знайдений у Саттон-Ху шолом отримав назву «британський Тутанхамон».
Обладунок міг належати англосаксонському королю Редвальду. Крім цього, він може мати відношення до епічної поеми «Беовульф», в якій розповідається про подорож однойменного героя зі Східної Англії до Скандинавії. З давньоанглійської легенди випливає, що золотий шолом Беовульфа прикрашали зображення кабанів. Разом із шоломом археологи знайшли золоті французькі монети, посуд зі срібла із Візантійської імперії, гранати зі Шрі-Ланки та Індії, а також кельтські чаші.
Про англосаксів, що правили Англією в V-XI століттях, відомо дуже мало, оскільки в IX столітті вікінги зруйнували майже всі церкви разом з історичними записами. Саме тому професійні історики називають цей період «Темними століттями». Незважаючи на відсутність доказів, археологи переконані в тому, що поховання в Саттон-Ху мають відношення до англосаксонської знаті на кшталт короля Редвальда.
«Беовульф» — пам’ятка стародавнього англосаксонського героїчного епосу з германським типом віршування та написання, його найвідоміший зразок (зі збережених). Це найстарша з усіх національних епічних поем середньовічної Європи. Герой поеми — воїн з племені геатів (германське плем’я з півдня Швеції) на ім’я Беовульф.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу