“Міністерство оборони розробляє варіант повного реформування ТЦК і СП 20 грудня, 19:49 Поділитися: Український військовослужбовець (Фото: Генштаб ЗСУ / Facebook) Міністерство оборони опрацьовує варіант повної реформи територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Про це повідомив перший заступник глави відомства Іван Гаврилюк на годині запитань до уряду.Він зазначив, що такий план передбачає підпорядкування ТЦК і СП під Міноборони й створення”, — повідомляє: ua.news
Український військовослужбовець (Фото: Генштаб ЗСУ / Facebook)
Міністерство оборони опрацьовує варіант повної реформи територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.
Про це повідомив перший заступник глави відомства Іван Гаврилюк на годині запитань до уряду.
Він зазначив, що такий план передбачає підпорядкування ТЦК і СП під Міноборони й створення «абсолютно нових структур» для виконання заходів, що стосуються мобілізації військовозобов’язаних.
Інших деталей Гаврилюк не уточнив.
Не потрібно буде відвідувати ТЦК. У Міноборони анонсували цифрову реформу військово-лікарських комісій
ТЦК і СП підпорядковуються Сухопутним військам Збройних Сил України, які зі свого боку підпорядковані Генеральному штабу.
23 вересня міністр оборони України Рустем Умеров заявив, що буде реформа територіальних центрів комплектування, Міністерство оборони втричі збільшило показники мобілізації.
10 грудня народний депутат і член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки Федір Веніславський заявив, що хоча мобілізація в Україні «має багато проблем», забезпечити швидке реформування під час повномасштабного вторгнення неможливо.
Пропозиція розформувати ТЦК — що відомо
12 листопада, тимчасова слідча комісія із захисту прав військовослужбовців презентувала звіт, у якому запропонувала розформувати ТЦК. Замість них пропонують створити рекрутингові центри, де працюватимуть, зокрема, цивільні люди.
Депутат Яцик повідомила, що тимчасова слідча комісія (ТСК) провела розслідування випадків побиття та заподіяння тілесних ушкоджень мобілізованим, включно з випадками, що закінчилися летальним результатом. За її словами, всі виявлені факти перебувають у процесі розслідування, а підозрювані проходять слідчі процедури.
Яцик пояснила, що співробітники ТЦК — військовослужбовці, яких можна задіяти в зоні бойових дій. У поточному складі персоналу ТЦК, за словами депутата, можна укомплектувати понад 10 повноцінних бригад, хоча точної кількості задіяних у ТЦК військових не розголошують, але їх «значно менше» 100 тисяч.
Українці вперше оцінили рівень довіри до працівників ТЦК: соціологи показали результати опитування
14 листопада представник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін заявив, що штат ТЦК і СП не такий великий, як зазначалося в медіа. За його словами, у ТЦК існує 48 тис. посад, а фактично там працює 36 тис. осіб, серед яких майже сім тисяч — цивільні. Лазуткін також зазначив, що серед військових 18,5 тис. — це обмежено придатні та майже 3 тис. жінок.
Того самого дня член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки й нардеп від фракції Слуга народу Олександр Федієнко заявив, що вважає реформування системи ТЦК і СП неможливим.
«Ми зараз не можемо ні скоротити, ні реформувати. На це є об’єктивні причини. По-перше, вони вже були реформовані. У ТЦК залишилися військовослужбовці, які мають або поранення, або фізичні обмеження. До того ж коли їх постійно реформують, вони фізично не встигають набратися спроможності. Це одразу впливає на ефективність мобілізації», — заявив він.