Джерело: sylapravdy.com
Про це посадовець повідомив у коментарі Центру журналістських розслідувань «Сила правди».
Підгайцівський сільський голова Юрій Семенюк підтвердив інформацію щодо кримінальної справи, в якій він фігурує. Напередодні правоохоронці вручили йому підозру у незаконному збагаченні, адже посадовець за останні роки набув активів, вартість яких в рази перевищує його офіційні доходи. Втім, проблеми посадовця із законом не обмежуються лише цією кримінальною справою.
24 грудня 2024 року Печерський районний суд Києва розглянув клопотання Головного слідчого управління Національної поліції України про призначення пану Семенюку запобіжного заходу у іншій справі, яку розслідують правоохоронці. Йдеться про змову службових осіб для привласнення державних коштів (частина 4 статті 191 Кримінального кодексу України). Слідство вважає, що ремонтуючи вулиці на території громади посадовці та бізнесмени завищили вартість робіт на 4,9 мільйона гривень. За цей злочин передбачено від п’яти до восьми років позбавлення волі. За результатами розгляду клопотання Феміда визначила посадовцю розмір застави у 1,5 мільйона гривень, а також відсторонила його від виконання службових обов’язків на час проведення розслідування – поки що впродовж наступних двох місяців.
Сам Юрій Семенюк називає цю справу політичним замовленням.
«Там все підробили. Вони вчепилися, що завищена ціна доставки щебеня. На цьому все ґрунтується. Я кажу до судді: «Перша незалежна експертиза і то все валиться».
Кошторис робила працівниця, яка має 15 років досвіду у цій справі. Вона не сама рахувала, а рахує машина. Я допускаю, що вона помилилася… Пішов в обласний автодор. Вони багато таких доріг роблять. Кажуть: «Нормально все». Крім того, все звинувачення було зроблено на основі довідки підприємця, який три місяці всього зареєстрований», – зазначив пан Семенюк.
Відомо, що кримінальне провадження щодо можливого привласнення державних коштів поліція веде принаймні з весни 2024 року. У жовтні слідчі ГСУ Національної поліції отримали від суду дозвіл на доступ до документів щонайменше трьох підприємців, які працювали над виконанням замовлень сільської ради.
За даними системи публічних закупівель Prozorro, лише цього року Підгайцівська сільська рада загалом уклала 59 договорів на ремонт доріг громади, левова частка яких – прямі угоди з підприємцями: 24 – з Олександром Торуновим, 18 – з Русланом Нестером, 9 – із Сергієм Обертасом.
«Сила правди» поцікавилися у Юрія Семенюка, чи складно було знайти 1,5 мільйона гривень для внесення застави. Посадовець відповів, що допомогли родичі. Він також назвав безглуздим звинувачення в незаконному збагаченні.
Раніше «Сила правди» писала, що на Волині закрили справу про адмінпорушення голови районного суду.