Головна Без категорії «Важлива розмінна монета на переговорах». Міжнародні оглядачі про наступ ЗСУ на Курщині

«Важлива розмінна монета на переговорах». Міжнародні оглядачі про наступ ЗСУ на Курщині

28
0

Джерело: www.radiosvoboda.org

Іноземні оглядачі пишуть, що наступ ЗСУ на Курському напрямку є спробою Києва покращити свої позиції на полі бою перед 20 січня, коли Дональд Трамп прийде до влади у Сполучених Штатах. Новообраний президент США у виборчій кампанії обіцяв швидко покласти край російській війні проти України, зазначає Голос Америки.

Видання NBC в огляді ситуації в Україні пише, що окупована українцями частина Курської області Росії може стати «важливою розмінною монетою на потенційних переговорах про мир».

Військовий аналітик Франц-Штефан Гаді у коментарі Reuters звернув увагу, що Україна намагатиметься якомога довше утримувати «курську кишеню», навіть якщо Росія продовжуватиме просуватися вглиб на сході України. Експерт не виключає, що ЗСУ незабаром можуть відкрити ще один напрямок для просування.

«Існує ймовірність того, що ми ще не побачили основного напряму цієї української наступальної операції», – сказав Гаді у коментарі Reuters.

«По суті, ми зараз говоримо про атаки розміру взводу або роти із досить обмеженими перевагами. Справедливо припустити, що в цьому штурмі бере участь кілька сотень українських військових», – аналізує він.

Оглядач закордонної політики видання France 24 Роб Парсонс також вважає, атака українців на Курськ і російської контратаки – це «спроба обох сторін – росіян і українців – зміцнити позиції перед тим, що їх чекає, особливо у Сполучених Штатах».

Крім того, Парсонс переконаний, що успіх ЗСУ на Курщині вкотре осоромить росіян.

«Якщо це стане серйозною контратакою, це осоромить росіян, незалежно, чи достатньою буде цього, щоб зупинити атаки росіян і протистояти тиску, який росіяни чинили на українські війська в останні 2-3 місяці. Це ще треба буде побачити. Але тим не менше, їм буде соромно. Ситуація у Курську для росіян в останні кілька місяців змінилась, від оборонної восени, до наступальної після осені, і тепер українці знову відтискають їх», – аналізує українську атаку на Курському напрямку оглядач із закордонної політики видання France 24 Роб Парсонс в ефірі каналу від 6 січня.

Реагуючи на новий український наступ на Курському напрямку, США, Британія та Євросоюз підтвердили свою підтримку України.

Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що позиція українських сил на Курщині зіграє свою роль на потенційних переговорах про закінчення війни.

«І в самій Україні, і в Курську ми щодня намагаємося робити все, щоб Україна мала в руках все необхідне для ефективного захисту від російської агресії, що триває. А також зробити все, аби у випадку, якщо цього року будуть переговори, дискусії про припинення вогню , щоб Україна мала найсильнішу руку для гри. І, звісно, самі українці роблять все можливе, щоб зміцнити свою позицію. Їхня позиція в Курську є важливою, тому що, безперечно, це те, що вплине на будь-які переговори, які можуть відбутися наступного року», – заявив держсекретар США 6 січня під час пресконференції із південнокорейським колегою у Сеулі.

«Україна має право захищати себе. І, за міжнародним правом, це право поширюється за межі її кордонів», – сказала представниця ЄС із закордонних справ Кая Каллас у заяві Reuters.

За її словами, «незаконна війна Москви проти України включала численні російські атаки з Курської області. Тож російські військові сили є законними цілями, за міжнародним правом».

Британія також заявила, що підтримуватиме Україну «стільки, скільки буде потрібно».

Як припускає британське видання The Guardian, Путін розраховує на те, що новий президент США припинить усі військові постачання в Україну. Це, своєю чергою, дозволить російським військам досягти нових успіхів у 2025 році, мовиться в огляді.

Тож Кремль не показує ознак того, що готовий припинити війну, пише Guardian: «Путін заявив, що його територіальні вимоги залишаються незмінними. Серед них – чотири українські області, які він «анексував» у 2022 році, враховуючи Запоріжжя та Херсон та інші непідконтрольні Росії території».

Напередодні Україна офіційно підтвердила про проведення масштабної операції на Курському напрямку. За даними Генштабу, лише в неділю на цьому напрямку відбулося 42 бойових зіткнення, за неповний день в понеділок – 86. Українські військові заявляють, що контролюють понад 1200 квадратних кілометрів російської території та 93 села.

Згодом у Міноборони РФ підтвердили, що ЗСУ почали новий штурм на Курщині.

Андрій Коваленко, керівник Центру протидії дезінформації при РНБО повідомив у телеграмі: «На Курщині великі переживання в росіян, бо їх атакували на кількох напрямках, і це стало несподіванкою для них. Сили оборони працюють».

Про запеклі бої на Курщині повідомляють також блогери, українські та російські.

За даними The Guardian, українські сили на Курщині широко застосовують засоби РЕБ, щоб унеможливити використання російських безпілотників, а сапери розміновують території попереду.

«Кілька російських блогерів 5 січня заявили, що втручання української РЕБ під час українських штурмів у Курській області завадило російським військам використовувати безпілотники в цьому районі, що погіршило їх здатність захищатися від українських механізованих атак», – мовиться в звіті Інституту вивчення війни від 5 січня.

В щоденному огляді Інституту мовиться, що ЗСУ відновили наступ принаймні на трьох напрямках в Курській області та здійснили тактичний наступ. Але й російські війська трохи просунулися на південному сході від Суджі та контратакували у кількох напрямках.

Фахівці Інституту дослідження війни вважають, що росіяни можуть скористатись моментом, щоб захопити ослаблені українські позиції на сході України, зокрема на схід і південь від Покровська.

Як пише ISW із посиланням на джерела, «російське військове командування все ще розглядає охоплення Покровська як одну зі своїх ключових оперативних цілей у цьому районі».

Російські військові блогери не виключають, що поновлені українські дії в Курській області можуть бути відволікаючими зусиллями від іншої великої операції, мовляв, вони «можуть бути частиною майбутніх основних зусиль».

При цьому росіяни, за даними ISW, занепокоєні нездатністю протистояти інтегрованим зусиллям українських РЕБ, дальніх ударів та наземних операцій.

Фахівці ISW пишуть, що ЗСУ використовують «ефективнішу загальновійськову тактику» на Курському напрямку. Російські військові занепокоєні нездатністю реагувати на вдосконалену українську технологію РЕБ і протистояти українським ударам на великі дистанції, мовиться в аналізі.

Це «вказує на те, що російським військам, можливо, важко швидко адаптуватися до українських інновацій на полі бою».

  • 6 січня Генштаб ЗСУ повідомив, що в Курській області авіація РФ завдає ударів керованими авіаційними бомбами по території Росії. Наразі відомо про вісім авіаційних ударів із застосуванням 14 КАБ і 445 артилерійських обстрілів. Відбулося 47 атак російської армії.
  • Збройні сили України почали операцію в Курській області 6 серпня, зайнявши понад 1 тисячу квадратних кілометрів. Потім російська армія, використовуючи на Курщині і військових Північної Кореї, змогла відбити частину території.
  • У листопаді агенція Reuters із посиланням на високопоставлене українське військове джерело, яке працює в Генеральному штабі України, повідомила, що Україна через російські контратаки втратила понад 40% території в Курській області РФ, яку вона захопила під час бойових дій у серпні. За даними джерела, Росія розгорнула близько 59 тисяч військових у Курській області.
  • Курська операція Збройних сил України зазнала критики, зокрема від деяких військових експертів. Хоча операція підняла військовий дух, основні зауваження стосуються обмеженого впливу на хід війни і високих втрат.
  • Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський у грудні заявив французькому виданню Le Monde, що не мав іншого вибору, ніж проводити Курську операцію у 2024 році, бо армія РФ могла прорватися на Сумщину і Харківщину.
  • Президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю марафону 2 січня також виступив на захист операції, наголосивши, що вона мала великий вплив на країни Глобального Півдня.
  • Голова Військового комітету НАТО, адмірал Роб Бауер вважає, що операція ЗСУ у Курській області створила стратегічну проблему для Росії.
  • У грудні, на підсумковій щорічній пресконференції, президент Росії Володимир Путін сказав, що не може назвати дати, коли Росія зможе витіснити українські війська з Курської області.



реклама у Нововолинськ