“Адміністрація Байдена не встигне реалізувати схвалену допомогу Україні – Пентагон 9 січня, 04:38 Поділитися: Білий дім (Фото: REUTERS/Yara Nardi) Адміністрація президента США Джо Байдена не встигне повністю реалізувати фінансування допомоги Україні, схвалене Конгресом навесні 2024 року, до вступу на посаду нового глави держави Дональда Трампа. Про це заявила заступник спікера глави Міноборони США Сабріна Сінгх.На запитання про невикористані президентські повноваження”, — повідомляє: ua.news
Білий дім (Фото: REUTERS/Yara Nardi)
Адміністрація президента США Джо Байдена не встигне повністю реалізувати фінансування допомоги Україні, схвалене Конгресом навесні 2024 року, до вступу на посаду нового глави держави Дональда Трампа.
Про це заявила заступник спікера глави Міноборони США Сабріна Сінгх.
На запитання про невикористані президентські повноваження щодо скорочення озброєнь (PDA) — основний механізм постачання зброї Україні – Сінгх заявила:
Фінальний пакет військової допомоги для України від США складатиме 500 мільйонів доларів — ЗМІ
«Залишиться кілька мільярдів доларів повноважень для нової адміністрації, яка вирішуватиме, як розпорядитися ними».
Сінгх підкреслила, що Україна продовжує користуватися двопартійною підтримкою в Конгресі США. Вона додала, що допомога Сполучених Штатів і міжнародних партнерів сприяє успіхам України на полі бою через механізми, такі як зустрічі Контактної групи з питань оборони України (Рамштайн).
Заступниця речника Міноборони також зазначила, що подальша доля програми PDA залежатиме від рішень адміністрації Трампа. Однак вона висловила сподівання, що робота Контактної групи продовжиться, а підтримка України в Конгресі залишиться сильною.
За її словами, від початку повномасштабного вторгнення РФ у лютому 2022 року США та їхні союзники виділили понад 126 мільярдів доларів на допомогу Україні у сфері безпеки.
Нагадаємо, Конгрес США затвердив близько 175 мільярдів доларів на підтримку України та її союзників з моменту початку війни. Значна частина коштів спрямована на довгострокове фінансування оборонного виробництва США для заміни відправленого в Україну обладнання.