Головна Без категорії «Під залпи ракет?»: луцький виш майже за 128 мільйонів замовив реконструкцію Будинку...

«Під залпи ракет?»: луцький виш майже за 128 мільйонів замовив реконструкцію Будинку офіцерів

54
0

Джерело: sylapravdy.com

Луцький національний технічний університет планує реконструювати приміщення колишнього Будинку офіцерів, що в центрі Луцька, й облаштувати у ньому «Музей науки». Підряд на 127,9 мільйона гривень дістався фірмі «Вельт Капітал» зі Львівщини, яка останніми роками отримує чималі державні замовлення, зокрема і на Волині.

Інформація про тендер розміщена в системі публічних закупівель «Prozorro».

Луцький національний технічний університет оголосив тендер на реконструкцію Будинку офіцерів, що на вулиці Винниченка, 8, 29 листопада 2024 року. Будівля особлива тим, що є історичною пам’яткою. Її мають пристосувати під інтерактивний простір освіти і науки із назвою «Музей науки». Очікувана вартість закупівлі становила 128,3 мільйона гривень.

Ще на етапі прийому пропозицій на сторінці тендеру у «Prozorro» з’явилися запитання користувачів системи про виправданість такої дорогої закупівлі у час війни.

«Вам буде комфортно проводити цю реставрацію під залпи кацапських ракет? Вважаємо, що ці кошти повинні бути використані якраз для захисту самого міста Луцька! Тільки не пишіть про затверджені плани робіт на 2024 рік! Йде війна!» – обурився користувач.

Представники ЛНТУ серед іншого аргументували, що цей проєкт реалізують спільно з «Малою академією наук України», а його головною перевагою є підготовка школярів до реального життя: він, мовляв, допоможе сформувати у дітей гнучке критичне, практично орієнтоване мислення та забезпечить країну талановитими фахівцями різних галузей. Крім того, у виші пояснили, що залучать гроші грантодавців, а також що таку велику суму в реконструкцію вкладатимуть поступово.

«Враховуючи значну вартість та довгостроковість реалізації проєкту, фінансування даного об’єкту будівництва здійснюватиметься протягом декількох років. Окрім того, університет, маючи обмежене фінансування, не може самостійно його реалізувати, що створює передумови для пошуку додаткових джерел фінансування, в т.ч. міжнародних грантів», – написав представник університету 30 листопада. 

У грудні організаторів закупівлі ще раз запитали про доцільність таких великих витрат.

«Розумію, коли ремонтують лікарні та школи, відновлюють зруйновану інфораструктуру, але 128 мільйонів в час війни на музей, в той час, коли люди скидаються на дрони та забезпечення військових? Ви притомні?», – поставив питання руба користувач. 

У виші нагадали, що будуть залучати кошти донорів та додали, що виконують свою місію:

«Місія університету як навчального закладу – зберігати та розвивати дітей та молодь, зберігати пам’ятки архітектури».

На тендер зареєструвався лише один учасник – товариство з обмеженою відповідальністю «Вельт Капітал». Підприємство запропонувало ціну на 457 тисяч гривень нижчу від очікуваної вартості – 127,9 мільйона гривень. За відсутності конкуренції ця фірма й отримала підряд.

Договір сторони підписали 3 січня 2025 року. Згідно з кошторисом, реконструкція передбачає підсилення перекриття будівлі, заміну покрівлі, вогнезахист дерев’яних конструкцій, реставрацію сходів, заміну вікон, реставрацію дверей, прокладання підлоги, оновлення фасадів, облаштування систем опалення, вентиляції, холодного та гарячого водопостачання, електроосвітлення, придбання обладнання та меблів, благоустрій території та інше. Усі роботи виконавець має завершити до кінця 2027-го. 

Товариство з обмеженою відповідальністю «Вельт Капітал» створене у 2016 році на Львівщині. Основний вид діяльності – будівництво житлових і нежитлових будівель. Власниця та керівниця підприємства – Тетяна Павленко.

«Вельт Капітал» останніми роками є постійним отримувачем великих державних замовлень, в тому числі і на Волині. 

Загалом з 2016 року компанія отримала держпідрядів на понад 5 мільярдів гривень. Перший контракт на Волині фірма здобула наприкінці 2017 року. Тоді Шацька селищна рада замовила у неї розширення каналізаційної мережі за 6,68 мільйона гривень. З того часу розпорядники публічних коштів з Волині віддали «Вельт Капіталу» 80 підрядів на 1,9 мільярда гривень.

Спочатку здебільшого це були роботи з розбудови каналізаційної мережі Шацького приозер’я, а згодом з’явилися й замовлення на ремонти доріг і вулиць. Лише у 2023 році фірма «Вельт Капітал» отримала від державного підприємства «Служба місцевих автомобільних доріг у Волинській області» 232 мільйони гривень за ремонт та утримання доріг. У 2024 році компанія здобула й масштабні підряди на будівництво фортифікаційних споруд взводно-опорних пунктів на українсько-білоруському кордоні у Волинській області. 

Нинішня назва Будинку офіцерів, історичної пам’ятки місцевого значення, з’явилася після Другої світової війни. Відкрили ж споруду в листопаді 1930 року як Земельний банк. Автором проєкту був архітектор Мар’ян Лялевич.

Як розповідає «Insider-media», будівля банку об’єднувала дві споруди: власне банк та будинок, в якому проживали працівники установи. Корпус банку мав два флігелі по боках, які збереглися й донині. У роки Другої світової війни будівлю використовували як адмінприміщення. В мережі можна знайти багато світлин, на яких видно, що стіни споруди були буквально обвішані портретами радянських вождів.

У 90-ті роки багато приміщень Будинку офіцерів здавали під комерцію та організовували тут дискотеки. Тривалий час будівля була на балансі Міноборони, а на початку 2000-х її передали на баланс Міносвіти, яке у свою чергу передало на баланс ЛНТУ.

Раніше «Сила правди» розповідала, що волинський виш замовив в гуртожиток пожежну сигналізацію за майже 1,5 мільйона гривень.




реклама у Нововолинськ