“Україна і Європейський Союз шукають нові способи посилення санкційного тиску на рф. Серед сфер, по яким плануються наступні удари – нафта, газ та металургія агресора. Про це заявив посол України при ЄС Всеволод Ченцов, повідомляє Суспільне. Посол звернув увагу на складнощі в санкційній політиці щодо російської металургії та хімічної промисловості, адже деякі європейські країни пролобіювали”, — повідомляє: ua.news
Україна і Європейський Союз шукають нові способи посилення санкційного тиску на рф. Серед сфер, по яким плануються наступні удари – нафта, газ та металургія агресора.
Про це заявив посол України при ЄС Всеволод Ченцов, повідомляє Суспільне.
Посол звернув увагу на складнощі в санкційній політиці щодо російської металургії та хімічної промисловості, адже деякі європейські країни пролобіювали виключення для російських металів до 2028 року, що дозволяє РФ зберігати свої позиції на ринку.
«Ми постійно оновлюємо списки російських олігархів, особливо тих, які багатіють на війні. І тут пов’язано кілька галузей. Зокрема, російська металургія. На жаль, низка європейських країн і країн ЄС, вони і надалі активно співпрацюють. Вони пролобіювали так звану диригацію, тобто виключення санаційного режиму до 28-го року для окремих видів продукції металургійного. Ми намагаємося скоротити цей термін і обсяги продукції, які російська федерація може експортувати. І тут у нас нарешті з’явилися потужні союзники», – каже посол.
Він додав, що це власне європейська індустрія, яка потерпає від масованої присутності російського продукту. І власне Україна розраховує, що і вони посилять свій тиск на уряди європейських країн
Ченцов також наголосив на необхідності розширення так званого No Russia Clause – зобов’язання європейських компаній не продавати продукцію російським споживачам через треті країни.
«Ця вимога має бути розповсюджена також на філії європейських країн в третіх державах, в Південно-Східній Азії, де завгодно, тому що саме через ці країни і за допомогою, на жаль, філій європейських компаній в тому числі, здійснюється обходження санкцій», – сказав посол.
Ченцов підкреслив, що кожен крок у посиленні санкцій вимагає складної дипломатичної роботи, але часто у сторін виходить збільшувати тиск та знаходити аргументи.
Нагадаємо, Європейський союз розглядає можливість поступового введення обмежень на імпорт російського скрапленого природного газу (СПГ) і алюміній. Нові заходи стануть частиною 16-го пакета санкцій ЄС проти рф за війну, розв’язану в Україні.
Відомо, що група з десяти країн Європейського Союзу закликала до посилення санкцій проти росії, зокрема шляхом обмеження імпорту природного газу та скрапленого природного газу (СПГ).
10 січня США оголосили про нові санкції, спрямовані на скорочення доходів росії від енергоресурсів. До санкційного списку потрапили понад 30 російських нафтосервісних компаній, дві великі нафтовидобувні компанії – «Газпром нефть» та «Сургутнефтегаз», а також сербська компанія NIS, пов’язана з «Газпром нефть».
Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.