“«На руках усі карти». Україна наступає у Курській області, Трамп може скористатися вразливістю Росії — The Hill 17 січня, 09:47 Поділитися: Воїн з позивним Палич виконує постріл з гармати Д-30 по скупченню ворога на Курському напрямку (Фото: Іван Войтович, 61 ОМБР) Українські сили починають новий наступ у Курській області Росії, прагнучи знову заволодіти ініціативою, виявити слабкості ворога і зміцнити свої позиції”, — повідомляє: ua.news
Воїн з позивним Палич виконує постріл з гармати Д-30 по скупченню ворога на Курському напрямку (Фото: Іван Войтович, 61 ОМБР)
Українські сили починають новий наступ у Курській області Росії, прагнучи знову заволодіти ініціативою, виявити слабкості ворога і зміцнити свої позиції перед потенційними мирними переговорами.
Про це у своїй статті для The Hill пише науковий співробітник лондонського аналітичного центру Товариства Генрі Джексона Девід Кириченко.
Аналітик зазначає, що водночас російські війська продовжують наступальну операцію в Донецькій області та намагаються захопити якомога більше територій до інавгурації обраного президента США Дональда Трампа. Кириченко також зазначає, що початок Курської операції в серпні 2024 року викликав сумніви у багатьох експертів, але держсекретар США Ентоні Блінкен, який незабаром залишить свою посаду, визнав, що позиції України на Курщині можуть зіграти важливу роль у потенційних мирних переговорах.
Боротьба Росії проти України переросла у війну на виснаження, зазначає автор статті. Але для Росії людське життя не має значення, і російський диктатор Володимир Путін вимірює втрати в порівнянні з «Великою вітчизняною». Тому, вказує аналітик, можна очікувати, що Путін готовий втратити ще сотні тисяч або навіть мільйони солдатів заради того, щоб завоювати Україну.
Також автор публікації підкреслює, що в такій країні як Росія, з історією раптових потрясінь, військові невдачі можуть спровокувати політичні зміни.
«Постійний тиск на полі бою в поєднанні зі зростаючим внутрішнім невдоволенням може прокласти шлях до несподіваної події «чорний лебідь», — пише Кириченко.
«Корейці себе не бережуть». Чим військові КНДР відмінні від росіян та як з ними боротись, — офіцер бригади, що першою полонила солдатів Ина
Розпочавши наступ у Курській області, Україна прагнула кинути виклик нав’язаним червоним лініям, встановленим адміністрацією чинного президента США Джо Байдена та іншими союзниками щодо удару у відповідь по території Росії. Однак після наступу в Курській області наратив змінився, а віра в перемогу України отримала новий імпульс. Як вказує аналітик, згідно з проведеними опитуваннями, вперше з листопада 2023 року більшість американців вважали, що Україна виграє війну.
Зараз економічна ситуація в Росії погіршується, центральний банк усіма силами намагається стабілізувати рубль. Експерт зазначає, що додаткові санкції можуть завдати нового удару по економіці РФ, тим самим надавши Трампу стратегічну можливість посилити тиск на Кремль.
Новий наступ українських сил у Курській області, ймовірно, є стратегічним кроком перед інавгурацією обраного президента США.
Незважаючи на ризик цієї військової операції України, потенційні політичні вигоди досить значні, підкреслює аналітик. З огляду на те, що у нової адміністрації на руках усі карти, Трамп може дійти висновку, що нинішня слабкість і вразливість Росії є ідеальною можливістю для того, щоб посилити тиск і змусити РФ сісти за стіл переговорів.
Курська область, частина якої перебуває під контролем України, стане ключовим козирем у переговорах з Путіним.
Новий наступ ЗСУ в Курській області — що відомо
Про те, що Сили оборони України відновили наступ у Курській області, стало відомо 5 січня.
В Офісі президента України повідомили, що до цієї території необхідно ставитися як до ресурсу.
11 січня видання The Washington Post у своєму матеріалі про бої в Курській області повідомило, що Силам оборони України важливо утримувати цю територію перед приходом Дональда Трампа в Білий дім і, як очікується, початком мирних переговорів. Якщо українські війська відступлять із регіону, 60 000 солдатів, які країна-агресор розмістила там, підуть на Україну і займуть ще більше територій.
15 січня видання Forbes, аналізуючи втрати солдатів армії КНДР, яких відправили в Росію для участі у війні проти України, повідомило, що третина північнокорейців загинули або отримали поранення. Тому їм може знадобитися підкріплення, і зовсім скоро.
Президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю польським ЗМІ, опублікованому 16 січня, повідомив, що російська армія втратила на Курському напрямку 30−35 тисяч військових.