Джерело: www.volynpost.com
Про це йдеться в повідомленні пресслужби прокуратури Волинської області з посиланням на рішення Господарського суду міста Києва, передає “Сила правди”.
Ковельська окружна прокуратура взялася оскаржувати у суді аукціон з продажу дозволу на видобуток піску у Старо-Вижівському родовищі у травні 2024 року, після того, як у січні 2024 року дозвіл продали львівському підприємству «Сандекс». Правоохоронці стверджували, що територія видобутку розташована у заповідній зоні. На противагу цьому Державна служба геології та надр України заявила, що не мала причин відмовитися від торгів.
Сама ділянка розташована на відстані 1,5 кілометра від селища Стара Вижівка у Ковельському районі, а її площа сягає майже 160 гектарів. Родовище розташоване в межах лісового фонду Дубечненського лісництва філії «Ковельське лісове господарство» ДП «Ліси України» на території загальнозоологічного заказника місцевого значення «Смолярівський» – і його розробка у подальшому могла би призвести до знищення об’єкта природно-заповідного фонду. Окрім того, родовище розташоване на території пам’ятки археології «Галина Воля-1», стоянці доби мезоліту в урочищі «Семенова Гора», яка внесена до Переліку нововиявлених об’єктів археологічної спадщини Волинської області і взята під охорону держави.
Отож Ковельська окружна прокуратура вимагала скасувати наказ Держгеонадр, яким затвердили перелік ділянок, дозволи на які планувалося виставити на аукціон. Також правоохоронці наполягали у суді на скасуванні результатів аукціону, визнанні недійсним договору купівлі-продажу між Державною службою геології та надр і фірмою «Сандекс» та визнанні недійсним самого дозволу.
Нині Господарський суд Києва задовольнив позов Ковельської окружної прокуратури в інтересах держави до Державної служби геології та надр України і «Сандекса» як переможця аукціону та визнав незаконним і скасував наказ Держгеонадр, а також визнав недійсними результати самого аукціону, договір купівлі-продажу спеціального дозволу на користування надрами та цей спеціальний дозвіл.
«Прокурори в суді довели незаконність та неприпустимість розробки родовища на території заказника», – йдеться в повідомленні пресслужби прокуратури.
Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію