Джерело: www.volynnews.com
Про це пише Європейська правда з посиланням на результати дослідження соціологічною лабораторією ARC Rynek i Opinia на замовлення Центру Мерошевського.
«Якщо старше покоління поляків, зокрема з середовища інтелігенції, досі ще часто сприймає український народ як рідного брата чи сестру, з яким разом зростали, потім сварилося через його, як вважається, погані політичні вибори, а тепер з ним живеться як із сусідом (якому під час злиднів чи в разі нападу росіян треба допомагати), то молодші покоління набагато частіше сприймають Україну як країну чужу», – йдеться в дослідженні.
Протягом останнього року кількість поляків, які негативно ставляться до українців, зросла з 27% до 30%, а частка тих, хто добре – зменшилася з 25% до 23%.
Проте найбільш тривожно виглядають вікові зміни у ставленні до українців.
Читати ще: Британія пом’якшує візові правила для українців. Що змінюється
Якщо у групі людей середнього та старшого віку, яким понад 45 років, позитивна думка про українців все ще переважає над негативною, то серед молоді навпаки: лише 16% мають гарне ставлення, натомість 37% – погане.
Також відчувається втома поляків від присутності великої, щонайменше півторамільйонної української громади в Польщі.
Кількість прихильників політики асиміляції українців у Польщі зросла на 6 відсоткових пунктів, з 14% до 20% – тобто ця група хоче, щоб діти українських біженців фактично стали поляками.
При цьому лише 14% поляків бажають, щоб українські біженці залишилися в Польщі.
Натомість понад половина респондентів хотіла б, щоб вони повернулися в Україну.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу