Джерело: www.volynnews.com
Про це йдеться у зверненні Зеленського.
«Зараз ми всі почули з Росії дуже передбачувані, дуже маніпулятивні слова Путіна у відповідь на ідею тиші на фронті – він фактично готує відмову станом на зараз. Путін, звісно, боїться сказати прямо Президенту Трампу, що хоче продовжувати цю війну, хоче вбивати українців.
І тому вони там, у Москві, обставляють ідею тиші такими передумовами, щоб взагалі нічого не вийшло або щоб не виходило якнайдовше», – сказав Президент.
Зеленський відмічає, що Путін часто так робить – «не каже «ні» напряму, але робить так, що практично тільки все затягує та унеможливлює нормальні рішення». За словами Президента, все це – чергові російські маніпуляції.
Американська сторона казала про готовність організувати контроль і верифікацію перемирʼя. Президент вважає, що це реально забезпечити з американськими та європейськими можливостями.
«Ми не ставимо умов, які щось ускладнюють. Це Росія робить. Як ми завжди й говорили, єдиний, хто буде все затягувати, єдиний, хто буде неконструктивний, – це Росія. Їм треба війна. Путін украв роки миру й продовжує цю війну – день за днем. Зараз треба на нього тиснути. Треба вводити санкції, які допоможуть. Будемо працювати й надалі з нашими американськими партнерами, із європейськими партнерами, з усіма у світі, хто хоче миру, щоб примусити Росію до завершення війни», – каже Зеленський.
Нагадаємо, Путін заявив, що Росія згодна з пропозицією припинити бойові дії в Україні, але це має призвести до довготривалого миру.
Путін сказав, що є багато питань, на які треба знайти відповідь в рамках такого припинення вогню. Зокрема, чи буде далі Україна проводити мобілізацію і чи буде отримувати зброю, як вирішуватимуться питання контролю і верифікації, хто визначатиме на протяжності 2 тисяч кілометрів фронту, хто що порушив.
Президент США Дональд Трамп прокоментував заяву Путіна. Як передають журналісти, Трамп заявив, що Путін «зробив дуже багатообіцяючу заяву, але вона не була повною». Також він сказав, що готовий поговорити з очільником Кремля, щоб забезпечити припинення вогню.
Трамп розповів, що його посланник Стів Віткофф веде «серйозні переговори в Росії» й очікується, що він незабаром зустрінеться з Путіним.
«Сподіваюся, Росія вчинить правильно», – сказав американський президент.
Як повідомляли, у Саудівській Аравії відбулися переговори між представниками України та США. За їхніми результатами українська делегація підтримала пропозицію США щодо встановлення повного припинення вогню на 30 днів по всій лінії фронту. Такий режим може бути продовжено за взаємною згодою сторін за умови схвалення та одночасного виконання цих умов Російською Федерацією.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу