Головна Без категорії 31 березня: свята, події, факти. День Ейфелевої вежі та День резервного копіювання

31 березня: свята, події, факти. День Ейфелевої вежі та День резервного копіювання

31
0

Джерело: www.volynnews.com

Цього дня у світі відзначають Міжнародний день декольте, День Ейфелевої вежі, День резервного копіювання, або Всесвітній день бекапа, День газового пальника Бунзена, Міжнародний день «Звільнитися з обридлої роботи», Міжнародний день «Обійми медієвіста».

В Україні – День флориста.

У США – День Цезаря Чавеса, День молюсків і Національний день устриць, у Великобританії – Національний день варення, День кольорової крейди, на Мальті – День свободи, в Аргентині – Національний день водних ресурсів, у Мексиці – День тако, у Туркменістані – День працівників хімічної промисловості, в Азербайджані – День пам’яті геноциду, на Віргінських островах – День трансферу, у Таїланді – День народження короля Нанклао.

31 березня православні віряни вшановують пам’ять преподобного Іпатія, цілителя Києво-Печерського.

Іменини святкують Веніамін, Марія.

Народилися

Цього дня народилися Папа Римський Пій IV, французький король Генріх ІІ, французький математик, фізик Рене Декарт, Папа Римський Бенедикт ХIV,німецький композитор Йоганн Себастьян Бах, англійський учений, винахідник хронометра Джон Гаррісон, австрійський композитор Франц Йозеф Гайдн, король Сіаму Рама ІІІ, німецький хімік, який відкрив цезій і рубідій, винахідник газового пальника Роберт Вільгельм Бунзен, український вчений, один із засновників судової медицини Микола Бокаріус, ідеолог українського націоналізму та державної самостійності, громадський діяч і філософ Микола Міхновський, український поет Леонід Вишеславський, американський актор Крістофер Уокен, латвійська співачка Лайма Вайкуле, шотландський рок-музикант, гітарист австралійського гурту AC/DC Ангус Янг, шотландський кіноактор Еван Макгрегор, український борець Василь Федоришин, українська поетка, акторка, парамедикиня-доброволиця Національної гвардії України, учасниця оборони Маріуполя та «Азовсталі» Катерина Поліщук (Пташка).

Події

1284 – єпископ Елі заснував Пітергаус – найстаріший і найменший коледж Кембриджського університету.

1770 – англійський мореплавець Джеймс Кук, обстеживши Нову Зеландію і з’ясувавши, що вона – острів, покидає її і бере курс на захід – на Австралію.

1821 – скасовано Португальську інквізицію.

1831 – Квебек (місто) і Монреаль отримали статус міст.

1851 – французький астроном Леон Фуко почав експеримент зі своїм маятником у паризькому Пантеоні для демонстрації обертання Землі навколо своєї осі.

1854 – укладено Канаґавський договір між Японією та США. Японія скасовує курс на ізоляцію від Заходу.

1889 – офіційне відкриття Ейфелевої вежі. Її конструктор Гюстав Ейфель встановив на вершині французький прапор. Підійматися вгору тоді доводилося сходинками.

1893 – американець Віткомб Джадсон винайшов нову застібку, яку назвали блискавкою.

1896 – Віткомб Джадсон запатентував замок-блискавку.

1900 – перша реклама автомобілів з’явилася в американській загальнонаціональній газеті Saturday Evening Post. Одна філадельфійська компанія помістила її під девізом «Автомобілі, які приносять задоволення».

1900 – у Франції ухвалили закон, що обмежував робочий день жінок і дітей 11 годинами.

1901 – випустили перший автомобіль «Мерседес». Його створив Вільгельм Майбах для Motoren Gesellschaft Готліба Даймлера. Авто являло новий стандарт автомашин з двигуном внутрішнього згорання (ДВС).

1917 – у Києві відкрито першу українську гімназію.

1918 – США вперше переходять на літній час.

1923 – у Нью-Йорку відбувся перший танцювальний марафон. Переможницею стала Алма Каммінгс, яка протрималася на ногах 27 годин.

1923 – Муссоліні обмежив робочий день в Італії 8 годинами.

1929 – Українська академія наук схвалила Харківський правопис української мови, а 29 травня його схвалило НТШ у Львові.

1936 – у Мюнхені гітлерівці відкрили «Виставку дегенеративного мистецтва» (сюрреалізм, імпресіонізм, абстракціонізм тощо).

1940 – відкрито нью-йоркський аеропорт «Ла Гардіа».

1949 – Ньюфаундленд стає 10-ю провінцією Канади.

1952 – відкрито Львівську філію Академії наук України.

1954 – СРСР звернувся до НАТО з ініціативою прийняти його в члени організації. Північноатлантичний альянс через деякий час відкинув цю пропозицію.

1955 – радянський уряд ухвалив рішення повернути НДР скарби Дрезденської галереї, вивезені до СРСР після Другої світової війни.

1959 – тибетський буддиський лідер Далай Лама втік з Тибету, який окупували китайці.

1966 – з космодрому Байконур здійснено пуск ракети-носія «Молнія» з автоматичною міжпланетною станцією «Луна-10», яку 3 квітня 1966 року було виведено на селеноцентричну орбіту і яка стала першим у світі штучним супутником Місяця.

1967 – Джимі Гендрікс вперше спалив свою гітару під час концерту.

1967 – після рішення Франції про вихід з військової організації НАТО штаб-квартиру організації було переведено з Парижа в столицю Бельгії Брюссель.

1973 – у хітпараді журналу Billboard уперше з’явився альбом гурту Pink Floyd The Dark Side of the Moon і залишався в сотні найкращих протягом наступних 14 років.

1976 – Led Zeppelin випустили свій шостий студійний альбом Presence.

1988 – на турнірі чотирьох країн в Західному Берліні збірна СРСР обіграла чемпіонів світу – збірну Аргентини з рахунком 4:2.

1991 – на позачерговій нараді Політичного консультативного комітету країн Варшавського Договору ухвалено рішення про скасування військових структур організації.

1991 – на референдумі в Грузії 90% населення проголосувало за незалежність.

1992 – ООН проголосувала за введення санкцій проти Лівії після її відмови видати двох підозрюваних в організації вибуху літака авіакомпанії «Пан Амерікен» в районі Локербі.

1993 – під час знімання епізоду фільму «Ворон» випадково загинув американський актор Брендон Брюс Лі, син Брюса Лі.

1998 – пілот «Формули-1» Енді Валлас встановив світовий рекорд швидкості для серійного автомобіля – 402,6 км/год.

2002 – вибори у Верховну Раду України.

2019 – вибори президента в Україні: до другого туру виходять Володимир Зеленський та чинний на момент виборів президент Петро Порошенко.

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу




реклама у Нововолинськ