Джерело: sylapravdy.com
Виправлену щорічну декларацію він подав 17 березня 2025 року.
Юрій Гупало працював заступником голови Волинської ОДА з березня 2022 року до 12 січня 2024-го. Торік в облдержадміністрації ніяк не коментували його звільнення, сам же ексчиновник заявив, що пішов з посади за власним бажанням. Варто зазначити, що до приходу у владу Гупало був відомий тим, що його родина має досить великий бізнес, пов’язаний з міжнародними вантажними перевезеннями.
Згідно з його декларацією, у 2024-му він отримав трішки більше 32 тисяч гривень зарплати у Волинській ОДА і понад 450 тисяч гривень як найманий працівник у підприємиці Людмили Гупало, своєї дружини. Її зарплатні він не вказав.
У 2023-му експосадовець декларував не лише свої заощадження, а й дружини: сукупно тоді вони склали понад пів мільйона євро, майже десять мільйонів гривень і 153 тисячі доларів.
У декларації за 2024-й Юрій Гупало вказав лише свої накопичення – 280 тисяч гривень, 26 тисяч доларів, 43 тисячі євро готівкою і 31,7 тисячі гривень на банківському рахунку.
Щодо нерухомості Юрія Гупала, то все майно, як вказано у цьому розділі декларації, зареєстроване на його дружину Людмилу. На період, коли Гупало працював у владі, припадає лише дві покупки у 2023 році – квартири в Луцьку та земельної ділянки в Струмівці. Решта майна придбана у попередні роки, починаючи з 2007-го.
Йдеться про чотири квартири у Луцьку площею 44, 46, 49 і 74 квадрати. Причому у двох останніх Людмила Гупало має відповідно 80 і 23% власності. Є у неї і два будинки у Підгайцях – 204 та 284 квадрати та дім у Вишневі Підгайцівської громади – 103 квадратні метри. Також на пані Гупало зареєстровано 13 земельних ділянок: 5 – у Вишневі загальною площею 2,3 гектара, 5 ділянок у Струмівці – 0,3 гектара, 2 у Підгайцях – 0,3 гектара та один клаптик в Рованцях – майже 0,5 гектара. Площа всієї задекларованої землі – майже 3,4 гектара. Крім того, Людмила Гупало – співласниця земельної ділянки на майже десять соток у Луцьку.
Щодо комерційної нерухомості, то жінка має її в Рованцях, Струмівці та Луцьку. Зокрема у Рованцях їй належить магазин (понад 230 кв. м), навіть прохідна та вбиральня, а також гаражі з побутовими приміщеннями на 580 квадратів. Має Людмила Гупало і гараж та контору в Луцьку площею відповідно понад 734 кв. м та майже 469 квадратів. А ще їй належить мотельно-оздоровчий комплекс у Струмівці (понад 2172 кв. м).
Та найбільший розділ у декларації стосується транспорту, яким володіє сім’я Гупало, а точніше пані Людмила. У неї 122 транспортні засоби: автівки, вантажівки, причепи й напівпричепи. Дружина експосадовця має 5 легковиків вартістю майже 5 мільйонів: Toyota Corolla 2018 року випуску, що коштує понад пів мільйона гривень, Audi Q8 – 2019-го за 1,8 мільйона гривень, Mercedes-Benz GLE 300D – 2019-го за 1,7 мільйона гривень, Opel Vivaro 2008-го оцінений у 169 тисяч гривень та Volkswagen Touareg 2016 року випуску вартістю 827 тисяч гривень.
На пані Гупало також зареєстровано 55 фур різних марок загальною вартістю майже 57,2 мільйона гривень. У торішній декларації тягачів було 53. Крім того, волинянка володіє 59 різними причепами та напівпричепами, що коштують 20,3 мільйона гривень, а також – трьома тентованими вантажівками загальною ціною 2,9 мільйона гривень. Із них 5 тягачів та 4 тентовані напівпричепи підприємиця придбала у 2024 році. При цьому в розділі декларації про видатки Юрій Гупало не зазначив жодних витрат.
Крім того, в декларації за 2024 рік вказав, що, як і в попередні роки, є співвласником підприємства «Волинь Сад», у статутний капітал якого він вніс 1,25 мільйона гривень. Це товариство з обмеженою відповідальністю, засноване 2017 року у Ківерцях, спеціалізується на вирощуванні фруктів. За даними аналітичної системи YouControl, інші 50 відсотків цього бізнесу належать лучанину Сергію Шваліковському.
Також відомо, що Юрій Гупало – засновник благодійного фонду «Віримо в Україну». У лютому 2024 року в декларації при звільненні експосадовець ще вказував це, а от у документі за підсумком усього 2024-го такої інформації вже немає. Натомість Юрій Гупало повідомив у крайній декларації, що очолює відокремлений підрозділ громадської організації «Федерація волейболу пляжного України» у Волинській області.
Нагадаємо, із фондом «Віримо в Україну» Гупало втрапив у скандал: благодійну організацію звинуватили у причетності до схеми з продажу автомобілів, які імпортували як гуманітарну допомогу. У фонді натомість відповіли, що «їм не пощастило зв’язатися із чоловіком, який «виявився шахраєм і разом зі спільниками налагодив злочинну схему продажу автомобілів, ввезених з-за кордону як благодійну допомогу для потреб ЗСУ та ТРО». Про причетність Юрія Гупала до якихось порушень в результаті інциденту на той час не йшлося. «Сила правди» скерувала запит до прокуратури в області щодо долі кримінальних справ про махінації з гуманітарною допомогою, викритих у 2022-му.
Раніше «Сила правди» розповідала, що головний лісівник Любомльщини не має авто, але задекларував вражаючу зарплату та сонячні електростанції.